Pražští strážníci ve válce s youtuberem: Dopis prý dokládá, že ho mají šikanovat. Hloupý podvrh, brání se jejich šéf | info.cz

Články odjinud

Pražští strážníci ve válce s youtuberem: Dopis prý dokládá, že ho mají šikanovat. Hloupý podvrh, brání se jejich šéf

Policejní šikana? V Praze nejspíš vrcholí spor mezi ředitelem Městské policie prvního obvodu Miroslavem Stejskalem a youtuberem MikeJePan. Internetový bavič se ve svých videích policistům opakovaně vysmívá, nedodržuje předpisy a upozorňuje na nešvary a přestupky, které strážníci sami dělají. Koncem července zveřejnil dopis ředitele Stejskala, který kárá své podřízené za to, že udělují málo pokut. Nyní se objevil údajný další podobný text od šéfa strážníků. Pobízí je k tomu, aby youtubera cíleně více kontrolovali a pokoušeli se ho při něčem nachytat. Ředitel zároveň oznamuje policistům, že jejich nadřízení jim nyní budou moci prohledávat mobilní telefony. Stejskal ale pravost druhého dopisu popírá.

„Vyzývám všechny „laxní“ strážníky, aby osobu Mike Pán kontrolovali důkladněji. Není přeci možné, aby si jezdil po městě, parkoval kde chce, odmítal dechovou zkoušku a ještě se nám vysmíval,“ píše v údajném dopise kolegům ředitel Městské policie na Praze 1 Miroslav Stejskal. V dopise s několika pravopisnými chybami zároveň oznamuje strážníkům, že kvůli vynášení informací jim nyní nadřízení budou moci kontrolovat mobilní telefony.

„Počínaje dnem 1. 8. 2017 bude vedoucí pracovník mít možnost kontrolovat zprávy, volání a další záležitosti v mobilních telefonech strážníků. Strážník musí svůj mobilní telefon předložit ke kontrole na výzvu vedoucího,“ sděluje Stejskal zaměstnancům v údajném dopise.

Ačkoli se dopis na první pohled tváří jako oficiální dokument, chybí na něm podpis i razítko. Zveřejnil ho navíc přímo youtuber MikeJePan, který městskou policii dlouhodobě provokuje a staví na tom svoji popularitu. Stejskal ve vysílání Českého rozhlasu označil druhý dopis za podvrh.

„Podvrh, který se včera objevil na stránkách Mika Pána má nebezpečnou tendenci, že řada lidí si nebude dělat starosti s ověřením a bude to zase negativně komentovat. A to jak ke mně, tak i k městské policii,“ řekl Českému rozhlasu Regina Stejskal a dodal: „Určitě tady není možné kontrolovat zaměstnancům mobily, protože to není možné v žádném zaměstnání. Ani u státní policie není možné nařídit takovou kontrolu. Kontrolovat mobilní telefony může policie jen v trestním řízení, nikdo jiný. Takovou hloupost může vymyslet jen hloupý člověk.“

I na facebookových stránkách youtubera se objevují mnohá nařčení, že druhý dopis je podvrhem. „I u minulého papíru jste psali, že je to fake a Stejskal se k tomu pak vyjadřoval. Přišlo to od stejnýho strážníka, co minule,“ oponuje pochybovačům MikeJePan.

Ředitel městských strážníků na Praze 1 se do centra pozornosti dostal už minulý týden, když se dostal na veřejnost jeho dopis, ve kterém kárá policisty, že udělují málo pokut a měli by se více zaměřit na cyklisty a jezdce na koloběžkách, kteří jezdí po chodníku. Dopis jako první zveřejnil právě zmíněný youtuber. Na sociálních sítích se následně zvedla smršť nesouhlasných a výsměšných komentářů. Někteří Stejskalovo pobízení k většímu pokutování občanů komentovali parodií policejního hesla „Buzerovat a kasírovat“.

Pravost prvního dopisu ale tehdy potvrdil sám Stejskal. „Je zcela logické, že po svých podřízených vyžaduji, aby v objektivních podmínkách byli přiměřeně iniciativní a pracovití tak, jak od nich logicky společnost očekává a vyžaduje,“ bránil se ředitel v reakci, kterou dříve zaslal redakci INFO.CZ. Kritiku, že by vybízel k většímu vybírání pokut, ale odmítl. „Strážníci nebyli nikdy úkolováni v tom smyslu, aby za každou cenu ukládali finanční pokuty, případně pokuty v nějaké určité výši,“ dodal ředitel.

Druhý dopis, který se objevil včera, je ale dle vyjádření Stejskala podvrh. Mluvčí Kanceláře ředitele Městské policie Irenu Seifertovou, která by pravost dopisu mohla potvrdit, se INFO.CZ nepodařilo kontaktovat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud