Teličkova sóloakce. „My s ANO pokračujeme," vzkazují z Bruselu Babišovy europoslankyně | info.cz

Články odjinud

Teličkova sóloakce. „My s ANO pokračujeme," vzkazují z Bruselu Babišovy europoslankyně

Spolupráce místopředsedy Evropského parlamentu a europoslance Pavla Teličky s hnutím ANO, za které byl jako nestraník zvolen, je u konce. Serveru E15.cz to dnes potvrdil předseda hnutí Andrej Babiš. Teličkovy kolegyně v Evropském parlamentu, které byly rovněž zvoleny za ANO, Martina Dlabajová a Dita Charanzová, podobný krok nezvažují. Redakci INFO.CZ sdělily, že chtějí ve své práci v Evropském parlamentu pokračovat.

„Vzhledem k tomu, že se jisté neshody objevovaly již delší dobu, nepřekvapilo mne to,“ řekla redakci INFO.CZ europoslankyně Dita Charanzová. O dlouhodobých neshodách mezi Pavlem Teličkou a Andrejem Babišem věděla i Martina Dlabajová. „Konkrétní důvody (ukončení spolupráce) ale neznám,“ napsala redakci.

Spolupráce europoslance Pavla Teličky s hnutím ANO skončila dnes. „Byla to jeho iniciativa. S panem Teličkou jsme se názorově nepotkali,” uvedl Babiš. Teličku Babišova slova zaskočila, protože byli podle jeho slov domluveni, že informaci o vzájemném rozchodu oznámí až po parlamentních volbách v ČR. „Nechtěl jsem vstupovat do předvolební kampaně, která v tuto chvíli má dost nekulturní parametry,“ komentoval to Telička.

O rozdílných názorech s Andrejem Babišem a o svém vlivu na tvorbu evropské a zahraniční politiky hnutí mluvil Telička s INFO.CZ už v lednu letošního roku.

Obě europoslankyně, Martina Dlabajová i Dita Charanzová, Teličku v jeho rozchodu s hnutím následovat nechtějí. „Osobně ukončení spolupráce s hnutím ANO nezvažuji. Držím se programu, se kterým jsme byli do Evropského parlamentu zvoleni, to je pro mne klíčové,“ zdůraznila Charanzová.

„Ve své práci v Evropském parlamentu a ve spolupráci s hnutím ANO pokračuji beze změn,“ potvrdila redakci také Dlabajová. Dodala, že v rámci delegace hnutí ANO zatím nebyl prostor tuto záležitost interně prodiskutovat. První příležitost bude příští týden. Jaký dopad může mít Teličkův rozchod s ANO na chod delegace, nyní nelze podle jejich slov odhadnout, uvedly obě europoslankyně.

Redakce INFO.CZ oslovila také čtvrtého člena delegace hnutí ANO v Evropském parlamentu europoslance Petra Ježka. Zatím se ale nevyjádřil.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud