Telička se s Babišem rozešel ve zlém, jejich spolupráce definitivně končí

E15, Jan Pavec

11. 10. 2017 • 15:54

Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO, kde dříve radil se zahraniční politikou a evropskými tématy. V rozhovoru pro deník E15 to uvedl předseda strany Andrej Babiš, Telička informaci potvrdil. „Byla to jeho iniciativa. S panem Teličkou jsme se názorově nepotkali,” uvedl Babiš. Favorit blížících se parlamentních voleb neuvedl, s kým bude v této oblasti dále spolupracovat.

Teličku zveřejnění informace z Babišovy strany překvapilo. „Byli jsme domluveni, že ji zveřejníme až po volbách. Nechtěl jsem vstupovat do předvolební kampaně, která v tuto chvíli má dost nekulturní parametry,” řekl serveru E15.cz Telička.

Podle původního plánu se na konkrétní podobě ukončení spolupráce s Babišem měl domluvit na osobní schůzce po volbách. „Po ní jsem připraven se vyjádřit podrobněji,” uvedl bývalý eurokomisař. Ve zbytku volebního období chce naplňovat program hnutí ANO, se kterým v evropských volbách kandidoval.

O vztahu s Babišem Telička mluvil nedávno v rozhovoru pro INFO.CZ:

3674297:article:true:true:true

Definitivní rozchod následuje po delším období neshod mezi oběma politiky. Telička se nezapojil do přípravy programu pro parlamentní volby, dostal se i do verbálních sporů s některými členy hnutí ANO.

Pokračování článku čtěte na E15.

SDÍLET