Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Legendární Nokia 3310 je zpět. Podívejte se, jak vypadá. V čem se liší od své předchůdkyně?

720p480p360p240p

Na tu chvíli čekaly miliony fanoušků - vrátil se legendární mobilní telefon Nokia 3310. Novou verzi představila firma HMD, která je spjatá s klíčovými lidmi z Nokie. Nezapomněla proto ani na oblíbenou hru "had". 

„To je to, co zákazníci chtěli, tak jsme se rozhodli, že to prostě uděláme a pobavíme se,“ řekl Florian Seiche, šéf HMD, dnes na tiskové konferenci.

Telefon má trochu větší displej, který je barevný. Funguje na něm novější verze původního systému. Nokia 3310 bude stát zhruba 50 eur (asi 1300 korun) a na pultech bude k dostání v druhé polovině letošního roku.

HMD slibuje, že bude telefon stejně odolný jako ten původní, jeho tloušťka je zhruba poloviční, vydrží 22 hodin hovoru a v pohotovostním režimu až jeden měsíc. Nabíjet se bude běžnou mikro USB nabíječkou.

Do telefonu bude možné zapojit i sluchátka. Vzadu má staronový telefon také fotoaparát.

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link