Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

9 pozoruhodných příběhů lidí a zvířat, která zázrakem přežila

9 pozoruhodných příběhů lidí a zvířat, která zázrakem přežila

Záchranáři našli v italských horách několik přeživších, které zavalila ve středu obří lavina v hotelu. Mezi přeživšími jsou i děti muže, který zavolal pomoc a už pomalu ztrácel naději, že svoji rodinu ještě někdy uvidí. Drama v hotelu Rigopiano se bezpochyby zařadí mezi neuvěřitelné příběhy lidí, kteří přežili navzdory všem prognózám. Vybrali jsme pro vás 9 takových příkladů.

Zázrak v australské buši

Osmnáctiletý Australan Matthew Allen se ztratil 27. listopadu 2013 potom, co se vydal do buše „vyzkoušet, jak dlouho tam vydrží“. Pátrání bylo neúspěšné, ale Allen se po dvou měsících objevil jen několik kilometrů od domova. Byl částečně slepý, zhubnul 40 kilogramů a měl otevřené rány od hmyzích kousanců.

Největší zápas

Elitní fotbalista Fabrice Muamba zkolaboval v roce 2012 během zápasu anglického poháru mezi Boltonem a Tottenhamem. Jeho srdce se zastavilo na 78 minut, během nichž byl v podstatě mrtvý. Lékaři jeho případ označili za „neuvěřitelný“, Muamba se ovšem k profesionálnímu fotbalu vrátil už jen jako trenér.

Náraz do zdi

Katrině Burgessové lékaři v roce 2009 po hrůzostrašné nehodě ve 112 kilometrech za hodinu, oznámili, že už nikdy nebude chodit. Po celé řadě operací, kdy lékaři do těla dívky vpravili 11 železných tyček a desítky šroubů, se Katrina znovu postavila a po pěti měsících začala opět chodit. Zanedlouho se dokonce stala profesionální modelkou.

Pád z nebes

Bratři Alcides a Edgar Morenovi se v roce 2007 zřítili při mytí oken ze 47. patra newyorského mrakodrapu. Oba podcenili situaci na mycí plošině a nebyli připoutáni bezpečnostními lany. Edgar byl po 150metrovém pádu okamžitě mrtvý. Alcides skončil v kómatu s celou řadou zlomenin a poškozením páteře. Po náročné léčbě se ale otec tří dětí dokázal plně zotavit a znovu začal chodit. „Jestli věříte v zázraky, tak tohle je jeden z nich. Myslel jsem, že jsem už viděl všechno, ale tohle ještě ne,“ řekl Morenův ošetřující lékař Philip Barrie.

Bez hlavy

V roce 1945 americký farmář Lloyd Olsen usekl hlavu kohoutovi, kterého jeho děti pojmenovali Mike. Kohout ovšem nezemřel a žil ještě 18 měsíců, kdy chodil a byl schopen stát na bidýlku. Jeho majitel jej nadále krmil pipetou. Mike zemřel nakonec velmi nešťastně, když se zadusil potravou.

Osudový soupeř

Paul Templer sloužil řadu let v britské armádě, ale skutečného soupeře potkal až v roce 1995 během safari v jeho rodném Zimbabwe, když prováděl skupinku turistů. Brutálně jej napadl hroch, když se z jeho spárů snažil zachránit kolegu. Hroch Templera kousl do hlavy, prokousl mu rameno, zlomil páteř, rozdrtil nohu a zlomil žebra. Bývalý voják přišel při sedmihodinové operaci o ruku, ale znovu provádí turisty v Zimbabwe.

Sněhové peklo

Švéd Peter Skyllberg uvízl v autě ve sněhové vánici nedaleko domovského města Umea. Kvůli vysoké sněhové pokrývce a extrémně nízkým teplotám se nebyl schopen dostat dva měsíce ven z auta. Přežil jen díky stravě složené ze sněhu a cukrovinek, které měl ve voze. Jeho šance na přežití zvýšily nízké teploty, díky nimž se dostal téměř do stavu hibernace, kdy nebyl schopen mluvit a ani se pohybovat.

Neporazitelný revolucionář

Mexický revolucionář Wenseslao Moguel byl v březnu 1915 odsouzen k smrti zastřelením. Popravčí četa jej zasáhla osmkrát, z toho několikrát do hlavy. Wenny, jak zněla jeho přezdívka, ovšem popravu přežil a řadu let strávil jako průvodce v muzeu spojeném se známým televizním pořadem „Věřte, nevěřte“.

Bez padáku

V dubnu 2001 Američanka Lyndi Hardingová vyskočila se svými přáteli z letadla ve výšce 2600 metrů. Jako jediné se jí neotevřel padák a v rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu narazila do země. Při pádu si zlomila jen dvě žebra, prorazila plíci a uštípla si kus zubu. Nic jiného se jí nestalo. „Doktoři si myslí, že jsem přežila, protože jsem během pádu omdlela. Moje tělo tak bylo při nárazu totálně uvolněné,“ řekla novinářům po odchodu z nemocnice. V roce 2008 se k parašutismu vrátila.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744