První dáma ve Washingtonu bydlet nebude. První dcera ano. | info.cz

Články odjinud

První dáma ve Washingtonu bydlet nebude. První dcera ano.

Ivanka Trumpová, dcera nově zvoleného prezidenta USA, hledá spolu se svým manželem Jaredem Kushnerem byt ve Washingtonu, kam se se svými třemi dětmi chtějí přestěhovat z New Yorku. Oznámila to americká televize CNN. Informace podle CNN potvrzuje spekulace o tom, že na Kushnera v Bílém domě čeká vlivný post poradce Donalda Trumpa.

Možnost jmenování Kushnera do role Trumpova poradce připouštějí lidé z prezidentova okolí, mimo jiné personální šéf Bílého domu Reince Priebus. Kushner byl po Trumpově boku při první návštěvě budoucí hlavy státu v Bílém domě a podle očitých svědků si prezidentské sídlo pečlivě prohlížel.

Vládní kariéře Trumpova zetě mohou podle CNN bránit americké zákony o nepotismu, tedy protekčním dosazování příbuzných na vlivné či lukrativní posty. Kushner má navíc v New Yorku značné obchodní zájmy, na Páté avenue vlastní mrakodrap a další nemovitosti mu patří i na jiných místech New Yorku a v New Jersey.

Trumpova dcera Ivanka měla značné slovo při sestavování strategie volební kampaně a na červencovém nominačním sjezdu republikánů přednesla působivý projev. Některé zdroje o ní hovoří jako o budoucí faktické první dámě. Trump ale opakovaně prohlašuje, že své děti hodlá po nástupu do úřadu pověřit vedením svých podniků. Konkrétní plány má prezident oznámit na tiskové konferenci v polovině prosince.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud