Demencí proti koronaviru. Na Staromáku dostali nakládačku hlavně nespokojení občané

Petr Holec

GLOSA PETRA HOLCE | „V sobotu jsem se sešel s organizátory i představiteli chuligánů Sparty a Baníku. Řekli jsme si, co a jak. A ono to fungovalo...,“ řekl k „válečné“ demonstraci na Staromáku Lidovkám bývalý boxer a jeden z občanských nespokojenců Ondřej Pála. Ano, fungovalo: fotbaloví ultras proměnili náměstí v bojiště, kde šlo o zdraví. Občanství už dlouho nedostalo takové K.O.

Ještě ale zpátky k Pálovi, abych byl férový. „Ten závěr nechápu a mrzí mě. Degradovalo to celou snahu všech, kteří se na organizaci podíleli,“ řekl taky ve zmíněném rozhovoru. A v osobním videu pak všem rváčům ze Staromáku slíbil i „pěstí“. Proč ne, je boxer. Jen se obávám, že by to byla pěkná fuška i pro bývalou špičkovou těžkou váhu: ultras totiž demonstraci očividně pojali jako kompenzaci za své oblíbené pozápasové bitky a pořádně zaměstnali i zástupy policistů.

Z fotek je taky jasné, že slušnou nakládačku na Staromáku schytaly i povinné dvoumetrové sociální rozestupy... Zapomeňme ale na ultras, od nich jsme mohli sotva čekat něco jiného. Otázka je, co vlastně chtějí lidé z Hnutí občanské nespokojenosti (HON), kterým ultras celou demonstraci nepřekvapivě „převzali“.

Tohle Babiš ale už fakt neustojí…

sinfin.digital