Květnový předplatitelský servis z vašich námětů a připomínek: Bude aplikace? Co čtvrtletní předplatné? Budou diskuse?

Na Infu běží předplatné skoro přesně měsíc, a my se vás, předplatitelů, ptali, jak jste s předplatným spokojeni a jestli byste chtěli něco vzkázat nám do redakce.

V první řadě nás velmi příjemně překvapilo, že většina respondentů hodnotila předplatné ve všech možných aspektech kladně. Zatím se nám sešly odpovědi od jedné pětiny předplatitelů, což je velmi pěkný vzorek. Děkujeme za váš čas i za vzkazy.

Některým jsme odpověděli individuálně, pokud šlo o nějakou konkrétní věc, ale mnoho dotazů a připomínek bylo takových, že jsme si řekli, že na ně bude dobré odpovědět všem předplatitelům. Proto vznikl tento text, v němž na nejčastější otázky a náměty odpovídáme.

Začneme zostra: Jeden okruh připomínek by se dal shrnout pod hlavičku „nelíbí se mi články od autora X.Y.“ Samozřejmě, co jeden čtenář zavrhuje, to druhý vynáší do nebe. A myslíme si, že to je správně, když jsou autoři různorodí a nedrží jednu „redakční názorovou linii“. Věříme, že i pro čtenáře je přínosné občasné vykouknutí do názorového světa lidí, s nimiž nesouhlasíme – pokud je takový názor dobře napsaný, konzistentní a podepřený argumenty, je radost s ním nesouhlasit. Pro čtenáře, kteří píšou „pokud u vás bude psát X, tak vás nebudu předplácet!“, tak nemáme jinou odpověď, než „mrzí nás to, ale za tím, kdo pro nás píše, si stojíme.“

Aplikace pro mobilní zařízení je další téma, které v dotazníku zaznělo. Předchozí aplikaci pro nás vyvinula externí firma, bohužel v době, kdy o placeném obsahu Info zatím jen snilo. Úprava této aplikace (přesněji dvou) je velmi nákladná záležitost, vlastně na úrovni kompletního přepsání. Navíc jeden z aplikačních shopů má nastavenou politiku tak, že nechce schvalovat aplikace, které začínají přihlášením a fungují pouze platícím zákazníkům. My jsme zamkli veškerý obsah, takže nemáme co jiného nabídnout. Navíc věříme tomu, že aplikace by měla mít jasnou přidanou hodnotu proti mobilnímu prohlížeči, a tu v tuto chvíli pro čtení obsahu nevidíme. Takže aplikaci neplánujeme.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Bude aplikace?
  • Budou slevy?
  • Můžu zaplatit za předplatné bitcoinem?
  • A co platba v naturáliích, třeba paprikami?
sinfin.digital