Nesnášela nacisty, přesto pomohla Heydrichovi. Navarová doplatila na svou laskavost | info.cz

Články odjinud

Nesnášela nacisty, přesto pomohla Heydrichovi. Navarová doplatila na svou laskavost

Je morální povinností pomoci raněnému, i když je to nepřítel? Marie Navarová nad touto otázkou nezaváhala. Bývalá zdravotní sestra byla přímo u toho, když parašutisté Jan Kubiš a Josef Gabčík z výsadku Anthropoid zaútočili 27. května 1942 na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. I když se Navarová sama angažovala v odboji a pomáhala vězňům na Pankráci, přiběhla jako první k raněnému Heydrichovi a zajistila mu odvoz do nemocnice. Nacisté jí za to dali finanční odměnu, kterou nesměla odmítnout. Přestože peníze věnovala na charitu, po válce ji soud označil za kolaborantku. Život této ženě, která chtěla pomáhat, zničili nacisté a po nich i komunisté... Příběh Marie Navarové přibližuje druhý díl podcastu Černá historie, který na INFO.CZ připravuje Aneta Černá. Nový díl vychází každý lichý týden v pátek ráno.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud