Insider: Bradáčová je politik. Ovládla státní zástupce a vytvořila nátlak, říká Dimun | info.cz

Články odjinud

Insider: Bradáčová je politik. Ovládla státní zástupce a vytvořila nátlak, říká Dimun

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová převyšuje ostatní zástupce o hlavu svou odborností, ale zároveň využívá své funkce k vytváření nátlaku. V novém vydání podcastu Insider to říká analytik serveru Česká justice a bývalý mluvčí ministerstva spravedlnosti a poradce premiéra Jiřího Paroubka Petr Dimun. Podle něj je Bradáčová „justičním politikem“, který využil Unii státních zástupců a vytvořil z ní nátlakovou organizaci.

Nejenom Bradáčové, ale i nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi a olomouckému státnímu zástupci Ivo Ištvanovi podle Dimuna nadržují i některá média. Týdeník Respekt posledně jmenovaného před časem dokonce vyhlásil Mužem roku. Bez zajímavosti není, že nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová má k Ištvanovi velmi blízko, Dimun jejich vztah popisuje jako „vztah matky a syna“.

>>> Podcast si můžete pustit také ZDE <<<

Tomáš Jirsa a Michal Půr s Dimunem mluvili i o marketingové změně, kterou prošla sociální demokracie v éře Jiřího Paroubka. Dimun byl jedním z otců této změny a popisuje její detaily. Pokud chcete například vědět, kterého bývalého premiéra se pokoušel Paroubek zachránit, pusťte si podcast.

>>> Další podcasty INFO.CZ najdete tady <<<

 Státním zástupcům se INFO.CZ věnovalo v seriálu Státní zástupci – čas na změnu? Naleznete ho ZDE.

Partnerem pořadu je výrobce hodinek Prim

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud