Insider: Prahu ovládli nemyslící aktivisté. Připomíná to začátek 50. let, říká Pečinka | info.cz

Články odjinud

Insider: Prahu ovládli nemyslící aktivisté. Připomíná to začátek 50. let, říká Pečinka

Pražská koalice složená ze zástupců Pirátské strany, hnutí Praha sobě a Spojených sil pro Prahu vůbec nepochopila úlohu české metropole a její důležitost. Místo toho vede „kecy, jak napomáhat tomu, aby byly pěkné kavárničky,“ říká v novém vydání podcastu Insider komentátor Reflexu Bohumil Pečinka, kterého si pozvali Tomáš Jirsa a Michal Půr.

Podle Pečinky je velkým neštěstím, že Prahu ovládli aktivisté, kteří vůbec neví, co mají dělat. Místo toho začínají hledat majitele velkých bytů a chtějí šmírovat elektroměry. „Připomíná to 50. léta, kdy se nadměrné byty rozdělily a zničily se tak ty nejhezčí v Praze,“ říká Pečinka a upozorňuje na „socialistické“ úvahy o bytech postavených městem.

Primátor Zdeněk Hřib by měl podle komentátora Reflexu okamžitě vytvořit krizový štáb, který by měl za úkol zásadně zvýšit výstavbu nových bytů. Pečinka upozorňuje, že by Praha mohla mít během 10 let o půl milionu obyvatel víc. Současné tempo výstavby, kdy ročně vzniknou ani ne dvě tisícovky bytů, rozhodně nestačí.

Pokud se chcete víc dozvědět o demonstracích proti Andreji Babišovi, situaci v Praze či o názorovém rozdělení společnosti, poslechněte si celý díl. Poslouchat můžete i v aplikacích Spotify, iTunes či Google Podcasts.

Další díly podcastu Insider naleznete ZDE >>>

Partnerem pořadu je výrobce hodinek Prim

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud