Pořád se chováme jako pankáči, byť to investoři neradi slyší. Snažíme se, aby naše DNA zůstala startupová. Korporát ne, ten nebrat, říká Petr Kasa

Vladimír Piskáček, Eva Hanáková

Prodávání léků přes internet – které Pilulka.cz v Česku, Slovensku či v Rumunsku zpopularizovala a etablovala – je jen začátek jejích plánovaných aktivit ve farmacii a zdravotnictví. „Vidím obrovské možnosti do budoucna, jak lidem pomáhat a vůbec to není o nějaké transakci ‚koupit a prodat‘. Necítíme se jako prodejce léků přes internet. Jsme víc technologická firma, která je schopná to, co díky e-commerce vybudovala, použít pro další služby. A to ve finále může být na Pilulce daleko hodnotnější, než když se nás někdo ptá, kolik jsme prodali ibuprofenu,” říká v podcastu Welcome the Future zakladatel, spolumajitel a motor e-commercové firmy Pilulka.cz Petr Kasa. A jak to chce dělat? Například propojovat léčiva s technologiemi, které umožní jejich efektivnější a lepší využití.

Petr nejenže rozvíjí svou největší investici Pilulku manažersky, ale investuje i do nově vznikajících projektů. Je v česku vůbec nějaký start-up, který stojí za řeč? 

„Stačí se podívat na portfolio Creda Ventures, stačí se podívat na portfolio Ondry Fryce z Reflex Capital, stačí se podívat na portfolio kluků z Pale Fire Capital, ti všichni mají zainvestované úžasné věci,” říká Petr Kasa v podcastu Evy Hanákové a Vladimíra Piskáčka.

A co je podle něj rozhodující pro to, aby start-up uspěl? „Rozhodující jsou lidi. Geniálních nápadů jsem viděl opravdu hodně, ale uspěli ti, kteří do toho dají srdíčko a energii. Lidi, kteří do toho dají trochu víc než ti ostatní,“ říká Petr Kasa.

Kdy a v jaké fázi chce Pilulku prodat? 

Na čem bude Pilulka vydělávat, když to nebude prodej léků? 

Jak ostrá je konkurence na venture capital trhu v Česku? 

Do jaké firmy či jakého oboru by nikdy neinvestoval? 

A je podobně bláznivý manažer jako Bezos či Musk? 

Nejen na tyto otázky odpovídá Petr Kasa v podcastu Evy Hanákové a Vladimíra Piskáčka Welcome the Future. 

SDÍLET
sinfin.digital