Český Vogue na prodej? O převodu licence jedná s Bakalovou Economií | info.cz

Články odjinud

Český Vogue na prodej? O převodu licence jedná s Bakalovou Economií

Česko-slovenský časopis Vogue je podle dvou nezávislých zdrojů INFO.CZ na prodej. Vydavatelství V24 Media Michaely Seewald, které tuzemskou licenci k vydávání světového módního časopisu vlastní, má o jejím prodeji jednat s mediálním domem Economia, který vydává například Hospodářské noviny či týdeník Respekt. Za hlavní důvod jsou považované nezvládnuté finance módního časopisu. 

Spekulace okolo česko-slovenské licence k módnímu časopisu se objevovaly po celé léto. Podle některých měla „pouze“ skončit šéfredaktorka Andrea Běhounková, jiné uváděly, že přijde „renesance“ celé redakce a další počítaly s kompletním prodejem módního magazínu. Podle dvou velmi důvěryhodných zdrojů blízkých časopisu to nyní vypadá, že právě poslední možnost se ukáže jako pravdivá. Oba zdroje se shodují, že V24 Media jedná o prodeji tuzemské licence Vogue s vydavatelstvím Economia Zdeňka Bakaly. 

„Jednání mezi oběma vydavatelstvími probíhají. Obě strany nyní zkoumají, jaký by jim takový obchod dával byznysový smysl,“ říká jeden ze zdrojů INFO.CZ „Nedávno spolu obě strany podepsaly smlouvu o mlčenlivosti a nyní se probírají finanční záležitosti případné transakce.“ Právě nezvládnuté finance přitom mají být tím hlavním důvodem pro jednáním o prodeji časopisu. Náklady českého Vogue jsou údajně zcela neudržitelné. 

Obě zainteresovaná vydavatelství širší komentář k dění odmítají. Předsedkyně představenstva vydavatelství Economia Zuzana Řezníčková před dvěma týdny v rozhovoru pro INFO.CZ uvedla, že se případným akvizicím na trhu apriori nebrání. „Neustále se díváme okolo sebe, ale jednání s magazínem Vogue nemohu vyloučit ani potvrdit,“ řekla Řezníčková. 

Pro Economii by přitom taková akvizice smysl dávat mohla. V portfoliu vydavatelství, ve kterém je kromě Hospodářských novin například i web Aktuálně.cz, totiž silný lifestylový titul se zaměřením na dámské publikum chybí.

Jednatelka V24 Media Michaela Seewald na přímý dotaz INFO.CZ informace o plánovaném jednání a prodeji popřela. „Informace není pravdivá,“ uvedla. „S LBM (Luxury Brand Management, společnost, která stejně jako vydavatelství Economia spadá do Bakalovy skupiny BMM - pozn. redakce) jednáme často, protože je to náš klient, ale licenci za žádných okolností neprodáváme. Obecně vzato jsme s vývojem časopisu Vogue CS velmi spokojení,“ uvedla manažerka. Je však možné, že Seewald odpovídala v rámci limitů již zmíněné smlouvy o mlčenlivosti. 

Podle posledních dat Unie vydavatelů činil tištěný náklad časopisu v červnu 23 tisíc výtisků, prodalo se necelých 16 tisíc magazínů. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud