Vydavatelství Mladá fronta potřebuje 40 milionů, investoři mají čas do půlnoci | info.cz

Články odjinud

Vydavatelství Mladá fronta potřebuje 40 milionů, investoři mají čas do půlnoci

Vydavatelství Mladá fronta potřebuje 40 milionů, investoři mají čas do půlnoci
 

Modřanské vydavatelství Mladá fronta nutně potřebuje peníze na svůj provoz. Poptává tak investory, kteří by firmě v insolvenci poskytli úvěr. Mladá fronta žádá o desítky milionů korun. 

Mediální dům Mladá fronta na sebe nedávno podal insolvenční návrh a nyní urgentně shání finance, kterými zajistí svůj provoz do doby případné reorganizace. Jak vyplývá z dokumentů v insolvenčním rejstříku, modřanské vydavatelství Františka Savova hledá investora, který by firmě poskytl až 40milionový úvěr.

„Dlužník žádá o poskytnutí úvěru do výše 40 milionů Kč ve formě jedné úvěrové linky k financování jeho provozních výdajů. Dlužník předpokládá čerpání úvěru průběžně pouze v nezbytném rozsahu, a to na žádost, která bude odůvodněna potřebnou čerpání s ohledem na aktuální vývoj stavu peněžních prostředků (cash flow) a potřeby dlužníka financovat provozní výdaje,“ vysvětluje vydavatelství prostřednictvím advokátní kanceláře.

Mladá fronta chce případný úvěr splácet „z úplaty za prodané zboží a z příjmů plynoucích z podnikání“. Výhoda pro potenciální investory je v tom, že mají možnost navrhnout si jak úrok u daného úvěru, tak i případně další podmínky, kterými by svou investici ochránili. Přednostní právo na úvěrování má však jako jediný zajištěný věřitel spořitelní družstvo Artesa, za kterým údajně stojí – stejně jako za Mladou frontou – podnikatel František Savov. 

Mladá fronta se proaktivním hledáním investora snaží udržet vydavatelství na nohou a dovést jej k úspěšné restrukturalizaci. To ostatně potvrzuje i insolvenční správkyně Petra Hýsková. „Z komunikace dlužníka je patrná značná vůle a ochota udržet závod v chodu. Insolvenční správce spolu s dlužníkem v těchto dnech nastavují krizové řízení obchodního závodu dlužníka a procesy výměny informací mezi nimi tak, aby provoz závodu plynule pokračoval,“ uvedla insolvenční správkyně.

Podle informací INFO.CZ by mezi zájemci, kteří by firmě mohli úvěr poskytnout, mohl být i majitel společnosti Czechoslovak Group Michal Strnad. 

Společnost Mladá fronta na sebe byla nucena podat insolvenční návrh minulý týden poté, co se jí nepodařilo uzavřít dohodu se strategickým investorem, financující banka požádala o jednorázovou úhradu provozního kontokorentu a zablokovala bankovní účty společnosti.

„Náš jediný akcionář navíc zatím nedokázal dodržet závazek, že bude financovat provozní ztrátu, kterou se nám v posledních dvou letech dařilo výrazně snižovat a kterou jsme letos podle finančního plánu měli poprvé proměnit v mírný zisk,“ uvedl tehdy generální ředitel vydavatelství Jan Mašek. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud