Články odjinud

Dozvuky černého pátku, kdy teroristé vraždili v Bataclanu: Belgie vydala Francouzům podezřelého

Dozvuky černého pátku, kdy teroristé vraždili v Bataclanu: Belgie vydala Francouzům podezřelého
 

Belgie vydala do Francie muže podezřelého z podílu na teroristických útocích v Paříži z 13. listopadu 2015. Oznámil to mluvčí belgické federální prokuratury. Jednatřicetiletý Belgičan Yassine Atar je bratrem Oussamy Atara, který je považován za jednoho z hlavních organizátorů pařížských atentátů. Mluvčí pařížské prokuratury poté oznámil, že Yassine Atar byl obviněn z podílu na přípravě teroristických útoků.

Yassine Atar byl zadržen v Bruselu na konci března 2016, několik dní po teroristických útocích na bruselském letišti a v metru. Od té doby byl v belgické vazbě.

"Byl vydán do Francie na základě mezinárodního zatykače a zůstane tam ve vazbě," uvedl dnes mluvčí belgické federální prokuratury Eric Van Der Sypt. Podle zdroje agentury AFP dorazil Atar kolem 11:00 SELČ do Paříže.

Yassine Atar byl v červnu 2017 obviněn v Belgii z teroristických vražd a z vedení teroristické skupiny. Jeho bratra Oussamu Atara francouzské úřady podezřívají, že teroristické útoky v Paříži z listopadu 2015, při kterých zahynulo 130 lidí, zorganizoval ze Sýrie.

Bratři Atarovi byli bratranci Brahima a Khalida El Bakraouiových, kteří spáchali sebevražedné útoky na letišti Zaventem a v bruselské stanici metra Maalbeek v březnu 2016. Útoky si vyžádaly 32 obětí.

 

Články odjinud