Dozvuky černého pátku, kdy teroristé vraždili v Bataclanu: Belgie vydala Francouzům podezřelého | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dozvuky černého pátku, kdy teroristé vraždili v Bataclanu: Belgie vydala Francouzům podezřelého

Dozvuky černého pátku, kdy teroristé vraždili v Bataclanu: Belgie vydala Francouzům podezřelého
 

Belgie vydala do Francie muže podezřelého z podílu na teroristických útocích v Paříži z 13. listopadu 2015. Oznámil to mluvčí belgické federální prokuratury. Jednatřicetiletý Belgičan Yassine Atar je bratrem Oussamy Atara, který je považován za jednoho z hlavních organizátorů pařížských atentátů. Mluvčí pařížské prokuratury poté oznámil, že Yassine Atar byl obviněn z podílu na přípravě teroristických útoků.

Yassine Atar byl zadržen v Bruselu na konci března 2016, několik dní po teroristických útocích na bruselském letišti a v metru. Od té doby byl v belgické vazbě.

"Byl vydán do Francie na základě mezinárodního zatykače a zůstane tam ve vazbě," uvedl dnes mluvčí belgické federální prokuratury Eric Van Der Sypt. Podle zdroje agentury AFP dorazil Atar kolem 11:00 SELČ do Paříže.

Yassine Atar byl v červnu 2017 obviněn v Belgii z teroristických vražd a z vedení teroristické skupiny. Jeho bratra Oussamu Atara francouzské úřady podezřívají, že teroristické útoky v Paříži z listopadu 2015, při kterých zahynulo 130 lidí, zorganizoval ze Sýrie.

Bratři Atarovi byli bratranci Brahima a Khalida El Bakraouiových, kteří spáchali sebevražedné útoky na letišti Zaventem a v bruselské stanici metra Maalbeek v březnu 2016. Útoky si vyžádaly 32 obětí.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.