INFOGRAFIKA DNE: Nástroj zkázy jménem Tomahawk. Co americká střela umí a jak vypadá uvnitř? | info.cz

Články odjinud

INFOGRAFIKA DNE: Nástroj zkázy jménem Tomahawk. Co americká střela umí a jak vypadá uvnitř?

Spojené státy, Francie a Velká Británie dnes brzy ráno zaútočily v Sýrii. Režim Bašára Asada se rozhodly potrestat za chemický útok s desítkami mrtvých ve městě Dúmá, který Západ přičítá právě syrské vládě. Stejně jako před rokem i dnes USA použily své střely Tomahawk, které jsou typickou zbraní prvního úderu. Řízené střely můžou být odpálené z bitevních lodí, křižníků, torpédoborců či ponorek. Vyvinuté byly na přelomu 70. a 80. let, do boje pak byly poprvé nasazené v roce 1983. Podrobnosti o střele přinášíme v infografice dne, kterou vám budeme pravidelně nabízet.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud