Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

INFOGRAFIKA DNE: Nástroj zkázy jménem Tomahawk. Co americká střela umí a jak vypadá uvnitř?

INFOGRAFIKA DNE: Nástroj zkázy jménem Tomahawk. Co americká střela umí a jak vypadá uvnitř?

Spojené státy, Francie a Velká Británie dnes brzy ráno zaútočily v Sýrii. Režim Bašára Asada se rozhodly potrestat za chemický útok s desítkami mrtvých ve městě Dúmá, který Západ přičítá právě syrské vládě. Stejně jako před rokem i dnes USA použily své střely Tomahawk, které jsou typickou zbraní prvního úderu. Řízené střely můžou být odpálené z bitevních lodí, křižníků, torpédoborců či ponorek. Vyvinuté byly na přelomu 70. a 80. let, do boje pak byly poprvé nasazené v roce 1983. Podrobnosti o střele přinášíme v infografice dne, kterou vám budeme pravidelně nabízet.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1