Požár v Londýně: Z 21. patra utekla se šesti dětmi, do bezpečí dorazila jen se čtyřmi | info.cz

Články odjinud

Požár v Londýně: Z 21. patra utekla se šesti dětmi, do bezpečí dorazila jen se čtyřmi

Padající trosky a lidé vyskakující z oken. Po ničivém požáru obytné výškové budovy Grenfell Tower začínají britská média zaplavovat dechberoucí příběhy lidí, kterým se za dramatických okolností podařilo dostat ven. 

Požár výškové budovy v noci na středu vyhnal z domovů přibližně 600 lidí. Podle serveru Daily Mail mezi nimi byla i žena, která se z 21. patra snažila dostat ven i se šesti dětmi. Když se ale konečně dostala dolů, zjistila, že dvě z nich chybí.

Paulu Munakrovi se podařilo uniknout ze sedmého patra. O ohni se dozvěděl jen díky lidem, kteří křičeli před domem. „Když jsem běžel dolů, potkával jsem hasiče, kteří se cestou k požáru snažili zachránit co nejvíce lidí.“

Jody Martin pro BBC řekl: „Viděl jsem, jak jeden člověk vyskočil, viděl jsem, jak žena drží své dítě v okně. Začal jsem na všechny křičet, ať jdou okamžitě dolů. Na chodbách bylo ale takové množství kouře, že nemohli opustit byt.“

Michael Paramaseevan s přítelkyní a malou dcerkou bydleli v sedmém patře. Michael se navzdory doporučení rozhodl svojí rodinu dostat ven na vlastní pěst. „Kdybychom v tom bytě zůstali, tak jsme teď mrtví. Poslechl jsem svůj instinkt, který mi říkal ,musíš dostat holky venʼ.

Přesto, že budova nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí, otázku bezpečnosti ale zřejmě majitelé bytu podcenili. Podle akční skupiny Grenfell, která na tento problém dlouhodobě upozorňuje, měli dokonce obyvatelé v případě požáru zůstat ve svých bytech.

Podle svědků navíc požární systém, který je měl na oheň upozornit, naprosto selhal. „Alarmy nefungují, budu naštvaný, ale teď jsem v šoku,“ dodal jeden z nich.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud