Severní Korea zase provokuje. Před schůzkou Trumpa s čínským prezidentem odpálila další balistickou střelu | info.cz

Články odjinud

Severní Korea zase provokuje. Před schůzkou Trumpa s čínským prezidentem odpálila další balistickou střelu

Severní Korea v noci na středu provedla další test balistické rakety, čímž porušila rezoluce Rady Bezpečnosti OSN. Podle jihokorejské armády, která test monitorovala, byla střela odpálena z východního pobřeží KLDR, uletěla asi 60 kilometrů a spadla do moře.

Velení jihokorejské armády oznámilo, že Severní Korea odpálila balistickou střelu z oblasti města Sinpcho v provincii Hamgjong namdo do Japonského moře. Podle Soulu raketa uletěla pouhých 60 kilometrů, což je podstatně kratší vzdálenost, než kterou urazily severokorejské rakety během zkoušek v poslední době, napsala agentura AP. Americká armáda uvedla, že podle předběžného hodnocení zkoušky šlo o balistickou raketu středního doletu KN-15, kterou KLDR testovala již v únoru.

Nový severokorejský zbrojní test se uskutečnil krátce před vrcholnou schůzkou amerického prezidenta Donalda Trumpa a čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, kteří spolu mají jednat ve čtvrtek a v pátek na Floridě. Očekává se, že prezidenti budou hovořit mimo jiné právě o zvýšení tlaku na Severní Koreu s cílem přimět tamní diktátorský režim, aby ukončil své jaderné a raketové zkoušky.

Jižní Korea středeční test ostře odsoudila a zdůraznila, že se jedná o porušení rezolucí Rady bezpečnosti OSN. „Je to jasné porušení série rezolucí RB OSN a čin, který ohrožuje mír a bezpečnost Korejského poloostrova a celého mezinárodního společenství,“ uvedlo jihokorejské ministerstvo zahraničí v prohlášení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud