V čem jsem lepší než Zeman? Neřeknu, na názoru kandidáta nezáleží, tvrdí Jiří Drahoš

Pavel Štrunc, Martin Krepindl

Fíkus a kýval: výrazy, kterými Jiřího Drahoše po oznámení kandidatury častoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Vědec takové nálepky rázně odmítl, dál ale mluvčího komentovat nechce. V rozhovoru s Pavlem Štruncem také vysvětlil, proč nebude kritizovat Miloše Zemana: plánuje, že všechno nechá na voličích. Přiznal ale, že úřadování současného prezidenta bylo jedním z důvodů, proč se do boje o Hrad minulý týden rozhodl jít.

„Voliči budou rozdávat karty ve volbách a vůbec nezáleží na tom, co si jaký kandidát myslí,“ odpověděl Drahoš na otázku, v čem je lepší než Miloš Zeman. Dlouhodobě tak drží taktiku nevymezování se vůči svým soupeřům.

Viceprezident Ovčáček udělal Drahošovi skvělou reklamu, tvrdí komentátor Pečinka

Zemanovo účinkování na Hradě ale v jeho rozhodování roli hrálo. „Samozřejmě nemohu nevidět současného pana prezidenta, nemohl jsem nevidět ostatní kandidáty, takže to bylo důležité,“ vysvětlil Drahoš. Definitivně ale podle něj rozhodl zvyšující se ohlas okolí. Bývalý šéf Akademie věd ČR taky odmítl, že by byl kandidátem politických stran. Právě to o něm v interview s Pavlem Štruncem minulý týden řekl Michal Horáček.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Horáček se obul do Drahoše: Bude kandidátem politických stran! Já nikomu nic splácet nebudu

„Ne, to musím důrazně odmítnout. Nejsem a nebudu. Žádnou politickou stranu jsem o podporu nežádal a žádat nebudu. Já jsem po nikom nic nechtěl,“ vymezil se ostře vůči Horáčkovu prohlášení Drahoš.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše naleznete zde>>>

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

SDÍLET
sinfin.digital