Slovenská policie při razii proti extremistům zadržela šest osob, včetně zpěváka Reborna | info.cz

Články odjinud

Slovenská policie při razii proti extremistům zadržela šest osob, včetně zpěváka Reborna

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zahájila dnes ráno v západním a středním Slovensku operaci namířenou proti extremistům. Podle informace, kterou policie zveřejnila na facebooku, bylo zadrženo šest obviněných osob. Jednou z nich je zřejmě vůdce radikálního sdružení Slovenská pospolitost.

Příslušníci NAKA podle uvedené zprávy provedli sedm domovních prohlídek a 12 prohlídek jiných objektů. Jde o vyšetřování a dokumentování trestných činů týkajících se extremismu, konkrétně výroby a šíření extremistických materiálů.

Bližší informace budou poskytnuty, „jestliže to dovolí procesní situace“, uvedla policie ve stručném sdělení.

Podle zpravodajského portálu tvnoviny.sk je mezi zatčenými šéf radikálního občanského sdružení Slovenská pospolitost Jakub Šrabák. Problémy měl s policií už v červnu před dvěma roky, když byl zadržen při protestech extremistů v Bratislavě.

Do uvedeného občanského hnutí se transformovala ultranacionalistická strana Slovenská pospolitost - Národní strana poté, co ji soud v roce 2006 rozpustil.

Podle tvnoviny.sk policejní zdroje televizi Markíza potvrdily, že zatčen byl rovněž Michal B., který kandidoval do slovenského parlamentu i do zastupitelstva žilinského samosprávného kraje za krajně pravicovou stranu Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS). I tato strana je pokračovatelkou zakázané Slovenské pospolitosti - Národní strany.

Třetím ze šesti dnes zajištěných lidí by měl být zpěvák Jaroslav P. známý pod přezdívkou Reborn.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud