Slovenská policie při razii proti extremistům zadržela šest osob, včetně zpěváka Reborna | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Slovenská policie při razii proti extremistům zadržela šest osob, včetně zpěváka Reborna

Slovenská policie při razii proti extremistům zadržela šest osob, včetně zpěváka Reborna

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zahájila dnes ráno v západním a středním Slovensku operaci namířenou proti extremistům. Podle informace, kterou policie zveřejnila na facebooku, bylo zadrženo šest obviněných osob. Jednou z nich je zřejmě vůdce radikálního sdružení Slovenská pospolitost.

Příslušníci NAKA podle uvedené zprávy provedli sedm domovních prohlídek a 12 prohlídek jiných objektů. Jde o vyšetřování a dokumentování trestných činů týkajících se extremismu, konkrétně výroby a šíření extremistických materiálů.

Bližší informace budou poskytnuty, „jestliže to dovolí procesní situace“, uvedla policie ve stručném sdělení.

Podle zpravodajského portálu tvnoviny.sk je mezi zatčenými šéf radikálního občanského sdružení Slovenská pospolitost Jakub Šrabák. Problémy měl s policií už v červnu před dvěma roky, když byl zadržen při protestech extremistů v Bratislavě.

Do uvedeného občanského hnutí se transformovala ultranacionalistická strana Slovenská pospolitost - Národní strana poté, co ji soud v roce 2006 rozpustil.

Podle tvnoviny.sk policejní zdroje televizi Markíza potvrdily, že zatčen byl rovněž Michal B., který kandidoval do slovenského parlamentu i do zastupitelstva žilinského samosprávného kraje za krajně pravicovou stranu Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS). I tato strana je pokračovatelkou zakázané Slovenské pospolitosti - Národní strany.

Třetím ze šesti dnes zajištěných lidí by měl být zpěvák Jaroslav P. známý pod přezdívkou Reborn.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.