Vzpoura v brazilské věznici skončila masakrem. Zemřely desítky trestanců | info.cz

Články odjinud

Vzpoura v brazilské věznici skončila masakrem. Zemřely desítky trestanců

Mrtvých je podle velitele místních bezpečnostních složek nejméně 60. Chaos vyvolaly spory znepřátelených drogových gangů. Některým vězňům se při tom ze zařízení na severozápadě Brazílie podařilo uprchnout.

Vzpoura ve věznici Anísio Jobim v Manausu, metropoli brazilského státu Amazonas, začala už v neděli večer místního času. Kontrolu nad zařízením se vězeňské službě podařilo obnovit, vězni nakonec složili zbraně a vzdali se.

Během vzpory trestanci dočasně jako rukojmí drželi 12 dozorců, kteří ale podle listu Folha de Sao Paulo neutrpěli žádná zranění.

Bezpečnostní složky nevyloučily, že v nápravném zařízení najdou ještě další oběti bojů mezi znepřátelenými drogovými gangy. Neupřesněný počet trestanců, který zneužil chaosu, je na útěku.

Podle Fontese vzpouru vyvolaly střety mezi příslušníky dvou konkurenčních drogových gangů. Několik obětí podle něj útočníci sťali. Fontes řekl, že nynější násilnosti jsou největším vězeňským masakrem v historii státu Amazonas.

Mezinárodní organizace Brazílii kvůli vězeňskému systému často kritizují. Vzpoury v přeplněných věznicích a útěky vězňů nejsou výjimečné. V neděli z jiné věznice v Manausu uprchlo 87 trestanců.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud