Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Za vstřícnost k uprchlíkům kulka do hlavy. Němečtí radikálové plánovali vraždy levicových politiků

Za vstřícnost k uprchlíkům kulka do hlavy. Němečtí radikálové plánovali vraždy levicových politiků

Německá prokuratura vyšetřuje dvě osoby podezřelé z plánování vražd představitelů levicového politického spektra. Připravený již měly seznam obětí. S odvoláním na úřad generálního spolkového prokurátora v Karlsruhe o tom dnes informovala agentura DPA. Oba dotyční jsou vyšetřováni na svobodě.

V souvislosti s tímto případem prohledala dnes policie ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko pracoviště a bydliště obou podezřelých, sdělil zároveň úřad. Konkrétně šlo o místa v Rostocku a Schwerinu a v jejich okolí.

Podle vyšetřovatelů se dotyční v důsledku politiky spojené s migranty a uprchlíky, která je podle nich chybná, obávali nárůstu útoků až po zhroucení státu. Pro tento případ se už zásobili nejen potravinami, ale i municí do svých legálně držených zbraní. Případné chaotické situace pak chtěli využít k zabíjení levicových činitelů.

Prokuratura sdělila, že vyšetřování je vedeno kvůli podezření z přípravy násilí vážně ohrožujícího stát. Cílem dnešních domovních prohlídek bylo prověřit oprávněnost podezření.

Mluvčí zemského ministerstva vnitra ve Schwerinu upřesnila, že případ je v počátečním stadiu podezření, a protože nejde o podezření z bezprostředně hrozícího činu, nebyl zatím nikdo zatčen. Upřesnila také, že jedním z vyšetřovaných je policista.

Ministerstvo později dodalo, že domovní prohlídky byly dnes provedeny také u jiných osob, které nejsou vedené jako podezřelí. Je mezi nimi další meklenburský policista.

Podle médií se oba zadržení hlásí k radikální pravici a udržovali čilé kontakty se stejně smýšlejícími přes internet.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link