Prázdniny se blíží i poslancům. Stínoví ministři ANO ale musí honit lajky na sítích i během volna

Letní prázdniny jsou obecně obdobím, kdy se toho tak moc neděje a většina lidí vyráží na dovolenou. I poslance čekají sněmovní prázdniny a kromě schválení smlouvy o obranné spolupráci s USA a dalšího kola debat o konsolidačním balíčku toho již moc nestihnou. Výjimku ale tvoří členové stínové vlády hnutí ANO, kteří se i v letních měsících musí ohánět na sociálních sítích. „V ANO si hlídají, kdo je jak aktivní na sociálních sítích a kdo má kolik sledujících. Vede s více než šedesáti tisíci Alena Schillerová, následována čtyřicetitisícovým Karlem Havlíčkem, pak už je to docela bída. I já mám víc než zbytek tohoto ansámblu,“ glosuje situaci Honza Palička. „Třeba takový Julius Špičák měl jen pár stovek a byl vyměněn za jiného člověka, o kterém prakticky nikdo nikdy neslyšel,“ dodává Vráťa Dostál.

Rušno o prázdninách bude nejspíše i u pražských Pirátů, protože vyšlo na povrch, že poradcem náměstkyně primátora Jany Komrskové se stal její partner, který ale údajně vyhrál v transparentním výběrovém řízení, což vyvolává rozporuplné reakce nejen u veřejnosti, ale i u spolustraníků. „Možná byla rozhodujícím kritériem onoho výběrka délka vztahu s paní Komrskovou,“ vtipkuje Honza. 

„Piráti doplácí na to, že se sami svazují výběrovými řízeními víceméně na cokoliv, plus se již definitivně stali tradiční politickou stranou, kde se podobné věci občas dějí. Moc toho člověka nechápu že do toho šel, protože mu muselo být jasné, jak to dopadne. Je na tom také vidět, že – a to platí nejen pro Piráty – v politice prostě nejsou lidi. Blíží se doba, kdy proběhne u Pirátů velká generační obměna u kormidel a to bude zajímavé sledovat,“ uzavírá Vráťa.

Kde opět vláda zkazila na komunikaci co mohla? A co bude s Petrem Dvořákem, až mu vyprší mandát generálního ředitele ČT? Podívejte se na celou epizodu.

sinfin.digital