Autor je politický komentátor a reportér. Členem redakce INFO.CZ je od února 2017, předtím psal více než sedm let pro Deník Referendum. V letech 2014 až 2020 působil také v Radě ČT. V roce 2021 knižně publikoval reportážní road trip po českém a moravském venkově Česká jízda. Studoval politologii a sociologii na FSS MU v Brně. Věnuje se moderní české politice.

Nejnovější články

To už začíná být skoro nedůstojný, jak koalice natahuje volbu posledního místopředsedy dolní komory. Všem je jasný, že nakonec bude zvolen Karel Havlíček, ale ani teď se to v prvním kole nepovedlo. Proč?
"Potřebujeme vytvořit konsenzus, díky kterému bude mít dobrovolný trenér zároveň bazální informace o tom, co je v kterém věku pro rozvoj dítěte důležité. Velmi často totiž děláme chybu v tom, že implementujeme sport profesionálů na děti. Ty ale potřebují zábavu a spontaneitu."
Přespisuju velký rozhovor na zásadní téma - sport a pohyb dětí. "Patříme mezi šest zemí v Evropě, které mají nejvyšší počet dobrovolných trenérů a těch, kteří vedou kroužky. Na jednu stranu je to obrovské plus, na té druhé ale dobrovolný znamená – aspoň v Česku – nevzdělaný."
Pokud jde o hnutí ANO, nevylučuji, že jednání budou. Nejsou pro nás absolutně tabu, protože mandáty mít budou. Podle mého názoru nemají směřovat do přímé koaliční spolupráce, to vylučuji. Nelze ale vyloučit, že by mohli participovat na nějakém řešení. https://t.co/GyiFNv2v1A
Ale tak musím říct, že je to osvěžující. Díky ČT je tady vlna zájmu o zločiny 90. let (budování kapitalismu) namísto toho, abychom v divadlech, filmech a knihách donekonečna onanovali o zločinech 50. let (budování komunismu). Je rok 2022 - už bylo načase, snad jde o nový trend.
sinfin.digital