Češi často nevědí, jak pečovat o své mazlíčky. I pes potřebuje pokožku vyčistit a vyživit, říká Crháková

Šampon v biokvalitě pro vašeho domácího mazlíčka? Ne to opravdu není silvestrovský žert, ale současný trend. „Zjistili jsme, že takový produkt tady prostě není. Kamarád mi řekl, že spolu můžeme udělat šampon pro psy, tak jsem se začala smát, protože jsem právnička,“ říká na úvod podcastu Podnikatelka Blanka Crháková. „A taky jsem si řekla, že když už, tak to musí být uděláno pořádně,“ vzpomíná na začátky podnikání zakladatelka firmy Strudel and Friends.

Na začátku nevnímala žádné překážky. „Nebylo těžké produkt vytvořit. S kolegy jsme se na sebe nacítili a jeli jsme. Ale i tak jsme udělali spoustu fuckupů. Učili jsme se v procesu. Nevěděli jsme, do čeho jdeme, proto to snad bylo snazší,“ říká Crháková.

Myslíte si, že je přírodní kosmetika pro pejsky luxus? „Trh pro psy kopíruje trh pro lidi. Navíc pejsek s majiteli často sdílí stejný gauč nebo postel a je potřeba, aby měl kůži a srst v pořádku a dostal do ní co nejméně chemie,“ vysvětluje Crháková a dodává: „I teď, kdy je zima a někde i sníh a hodně se solí, je potřeba o jejich kůži pečovat.“

Věděli jste, že 58 % Čechů má doma psa? „Často jsou to plemena, která nejsou udržovaná. Lidé si mnohdy koupí psa, který se jim líbí, ale pak už neví, jak o něj pečovat. Mnohdy jsou to plemena, která potřebují hodně česat a foukat, udržovat srst a v tom chceme majitelům i jejich mazlíčkům pomoci,“ říká Crháková.

K šamponu mají vyvinutý i kondicionér, který už je ve výrobě. Co dalšího plánují? Věděli jste, že např. v Austrálii se prodávají i parfémy pro psy? Je na to připraven český trh? Kde se dají trendy v péči o naše mazlíčky nejlépe odsledovat? Jak si tato česká značka vede v porovnání s mezinárodní konkurencí? Jaké prodejní kanály se jim nejvíce osvědčily? A v kolika zemích světa je nyní můžete najít? O tom všem se s vámi v dalším díle podcastu Podnikatelka podělí usměvavá čerstvá maminka čtyřměsíčního chlapečka Blanka Crháková, zakladatelka firmy Strudel and Friends.

sinfin.digital