Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bělobrádek doufá, že Zeman bude více spojovat. Herman mluví o vítězství lži a nenávisti. Tady jsou další reakce

Bělobrádek doufá, že Zeman bude více spojovat. Herman mluví o vítězství lži a nenávisti. Tady jsou další reakce

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek blahopřál Miloši Zemanovi k vítězství v prezidentských volbách. Zároveň na twitteru uvedl, že doufá v to, že Zeman bude více spojovat společnost než dosud. Místopředseda lidovců Daniel Herman, který měl se Zemanem v minulosti spory, označil opětovné zvolení hlavy státu za vítězství lži a nenávisti.

"Gratuluji prezidentovi Miloši Zemanovi k obhájení mandátu. Doufám, že funkci bude více společnost spojovat, než tomu bylo doposud," napsal Bělobrádek. Před prvním i druhým kolem přitom lidovci doporučili svým voličům hlasovat pro Drahoše.

"Lež a nenávist opět zvítězily nad pravdou a láskou. Ale nesmíme to vzdát, přátelé! Pane profesore Jiří Drahoši, díky, že jste do toho šel!" napsal na twitteru Herman. V minulosti měl ještě jako ministr kultury se Zemanem spory mimo jiné kvůli přijetí tibetského duchovního vůdce dalajlamy.

Lidovecký poslanec Marek Výborný Zemanovi blahopřál. "Nevolil jsem ho, ale respektuji, že je demokraticky zvoleným prezidentem. Přál bych si, aby jeho druhé období nebylo v mnoha ohledech kopií toho prvního," uvedl. Podle něj bude pokračovat rozpolcenost společnosti i politické scény.

Konečné výsledky voleb

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 66.60%
Miloš Zeman
Miloš
Zeman
Jiří
Drahoš
Jiří Drahoš

50 %
51,36 %
2 853 390 hlasů
48,63 %
2 701 206 hlasů

Místopředseda ČSSD a uchazeč o vedení sociálních demokratů na blížícím se sjezdu strany Jan Hamáček popřál Miloši Zemanovi hodně sil do dalšího volebního období ve funkci prezidenta. Na sociálních sítích uvedl, že respekt si zaslouží i jeho protikandidát bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Volební souboj byl podle něj férový.

Ministr zahraničí a místopředseda hnutí ANO Martin Stropnický je připraven spolupracovat se znovuzvoleným prezidentem Milošem Zemanem v prosazování zájmů Česka. Uvedl to na twitteru spolu s blahopřáním vítězi voleb. Hnutí ANO, které po říjnových sněmovních volbách složilo menšinovou vládu bez důvěry, během posledního týdne podpořilo Zemana v souboji o Hrad s bývalým předsedou Akademie věd Jiřím Drahošem.

"Blahopřeji panu prezidentovi k obhájení postu hlavy státu. Jsem připraven na spolupráci při prosazování zájmů České republiky," uvedl Stropnický na sociálních sítích.

"Přeji hodně zdraví ale i energie při vykonávání funkce. Těším se na spolupráci," uvedla ministryně obrany Karla Šlechová, která má k Zemanovi blízko.

Zeman slíbil hnutí ANO, že jeho šéfa Andreje Babiše jmenuje v únoru podruhé premiérem i v případě, že volby nevyhraje. Babiš se pro něj vyslovil, když opakovaně uvedl, že současná hlava státu dlouhodobě podporuje český průmysl a národní zájmy. Babiš obdivuje také Zemanovy rétorické schopnosti. Doporučil mu ale po prvním kole voleb před dvěma týdny, aby se zbavil nejbližších spolupracovníků.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek