Volby 2018: Debatu odmoderuje Železný, věří bookmakeři. Koho vyšlou ostatní televize? Zde jsou možní adepti | info.cz

Články odjinud

Debatu odmoderuje Železný, věří bookmakeři. Koho vyšlou ostatní televize? Zde jsou možní adepti

Současná hlava státu přislíbila před druhým kolem prezidentských voleb účast ve čtyřech debatách, Jiří Drahoš, který s ním svede finální souboj o Hrad, ale reagoval na Zemanův původní plán a zatím zřejmě počítá jen se dvěma. Alespoň jedna z nich by se podle jeho slov měla konat pod záštitou České televize. Právě tam ale není zdaleka jasné, kdo by se měl moderace této debaty ujmout, Václav Moravec se totiž nechal slyšet, že on to rozhodně nebude. Kdo by ho mohl nahradit a kdo by mohl stát mezi kandidáty na ostatních televizích? 

Podle mediální analytičky Martiny Vojtěchovské by to měl být rozhodně někdo, kdo je podobný duel schopný ustát. „Musí být profesně velmi zdatný, protože ukočírovat podobnou debatu vůbec není snadné. V tomto případě by měl také dokázat kandidáty usměrnit, a to hlavně v případě, pokud se uchýlí ke lžím. A především by měl být nestranný. Myslím si, že lidí, kteří těchto kvalit dosahují, tady moc není a zrovna Václav Moravec je v tomto ohledu jeden z nejzkušenějších,“ říká Vojtěchovská pro INFO.CZ.

Česká televize

V případě České televize, která debatu odvysílá ve čtvrtek od 20 hodin, se nabízí hned několik kandidátů, kteří by mohli zaujmout místo po Václavu Moravcovi. Tím prvním je bezesporu Jakub Železný, novinář a rozhlasový a televizní moderátor, který v České televizi působí od roku 1999. Hlavní zpravodajskou relaci ale uvádí až od roku 2012, předtím spolupracoval například na publicistických pořadech Špona nebo Události, komentáře. Na Jakuba Železného sází i bookmakeři, šance, že se očekávaného duelu ujme právě on, je podle nich 1,8:1.

Ve hře ale zůstávají i jiné tváře. Jednou z nich by mohl být Tomáš Drahoňovský, reportér a moderátor zpravodajství a pořadu Týden v politice. Ještě než v roce 2014 vstoupil na půdu veřejnoprávní televize, pracoval v televizi Prima, Českém rozhlase nebo Lidových novinách. Na kurzovní nabídce se ale objevují i jména jako je Marcela Augustová, Daniela Písařovicová, Světlana Witowská nebo už zmíněný Václav Moravec.

Televize Nova

Debata mezi Jiřím Drahošem – pokud přijme pozvání – a Milošem Zeman na Nově by měla proběhnout v neděli 21. ledna od 20 hodin. Tím, kdo se postaví mezi současného prezidenta a jeho vyzyvatele by mohl být moderátor Televizních novin Rey Koranteng. Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v roce 1994, tehdy ale ještě coby moderátor počasí.

V úvahu připadá také Markéta Fialová, která se podobné role zhostila již před pěti lety, tedy před historicky první přímou volbou české hlavy státu. V roce 2013 provedla diváky šesti debatami a moderovala i takzvanou superdebatu před druhým kolem, v němž se současný prezident Miloš Zeman utkal s Karlem Schwarzenbergem. Markéta Fialová moderuje Televizní noviny od roku 2005, poprvé se ale před kamerou ocitla v době, kdy pracovala v Premiéra TV (dnes FTV Prima).

FTV Prima

Dalším místem, kde by se mělo jedno ze čtyř setkání dvou kandidátů uskutečnit, je televize Prima. Kdo se dvou kandidátů ujme, ale televize zatím nesdělila, na mysl jako první padnou moderátoři diskusního pořadu Partie, tedy Terezie Kašparovská nebo Tomáš Hauptvogel, kteří se spolu na televizních obrazovkách objevují od roku 2013.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

TV Barrandov

V případě televize Barrandov, která by měla být tím čtvrtým místem, kde se Jiří Drahoš s Milošem Zemanem utkají o hlasy nerozhodnutých voličů, je volba moderátora zřejmě jasná. V poslední době se v pořadech, kde jsou hosty přední čeští politici, neobjevuje nikdo jiný než Jaromír Soukup, který je zároveň i vlastníkem a generálním ředitelem zmíněné televize.

Od roku 2017 na TV Barrandov začal Jaromír Soukup moderovat hned několik pořadů. Jedním z nejznámějších je bezesporu Týden s prezidentem, s jeho jménem je spojena i talkshow Instinkty Jaromíra Soukupa, pořad Aréna Jaromíra Soukupa, Kauzy Jaromíra Soukupa a diskusní pořad Duel Jaromíra Soukupa. Před nedávnem si za tyto počiny vysloužil anticenu Zlatý citrón v rámci udílení cen TrilobitTu mu pořadatelé udělili za „neuvěřitelné konferování „diskusních“ pořadů v TV Barrandov, které jsou bizarním koktejlem diletantství a účelového politického aktivismu.“

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Kovářová: Zarputilé matky, které od sebe odhánějí muže i děti, versus advokátka

KOMENTÁŘ DANIELY KOVÁŘOVÉ |Advokát ve své praxi potkává celou řadu obtížně komunikujících jedinců. Do této skupiny zcela jistě patří zarputilé matky. Zarputilá matka se vyznačuje pevně semknutými rty, zanícením pro věc a neschopností akceptovat jiný názor.

Zarputilá matka je přesvědčena, že její pohled na výchovu dětí je jediný a správný a nehodlá o něm s nikým diskutovat. Kamarádí se výlučně s jinými podobně postiženými matkami, které se ve své bublině vzájemně utvrzují v oprávněnosti svého pohledu na věc. Zarputilost se léty nezmenšuje, ale naopak koncentruje, proto muži zarputilé matky opouštějí, čímž se rodinný problém přesouvá do advokátních kanceláří a před opatrovnický soud.

A v tu chvíli teprve nastává ten správný mazec. Matka zarputilka je totiž přesvědčena, že jejím životním posláním je eliminovat negativní otcův vliv, proto zuřivě odmítá střídavou péči či návrhy na styk jen trochu větší než jen minimální. Jakmile se dítě vrátí od otce, je třeba zahájit intenzivní převýchovu, protože nic na světě není horší než otcovo nicnedělání, hranolky k obědu, televize, počítačové hry, volnost, svoboda, sport nebo chvíle bez programu.

Link

Dítě totiž nezbytně vyžaduje každou vteřinu vyplněnou přípravou do školy, volnočasovou aktivitou nebo kontakty nabitými inspirací. Zodpovědná matka dítě nepřetržitě pozoruje, výsledky jeho konání podrobně zaznamenává, vynáší do grafů, srovnává s dětmi ostatních zarputilých matek a výsledky pravidelně vyhodnocuje. Drobnější zaváhání či zpoždění oproti jiným dětem či doporučeným tabulkám je hodno zvýšeného zájmu, konzultace s odborníkem, zpracování znaleckého posudku a s vysokou mírou pravděpodobnosti k podání návrhu na omezení styku s otcem. Z uvedeného je totiž nad slunce jasné, že otec děťátko nevratně poškozuje!

3797117:article:true:true:true

Zarputilá matka je ochotna přiznat dítěti právo na vlastní názor, až přijde čas a nastane vhodná doba a ona sama laskavě dítěti udělí příslušné povolení. Výchova dítěte je totiž dle jejího nezvratného přesvědčení značně sofistikované povolání, proto vyžaduje plné nasazení a absolutní a zcela vážné soustředění. Humor, nadsázka či vtip jsou zločinné instrumenty, jimž je třeba se ve výchově jednoznačně vyhnout.

Dítě je třeba nenechat ani na okamžik vydechnout, protože pokud by bylo ponecháno chvíli bez aktivit, zvlčilo by a návrat k normálnosti by vyžadoval ještě větší práci. Hlavním úkolem zarputilé matky je totiž minimalizovat nevhodný otcův vliv, jeho indoktrinaci, názory, pohledy na svět a zejména dohnat učební látku, jejíž vštěpování tatínek v době svého styku trestuhodně a naprosto nepochopitelně zanedbává.

Link

S matkou zarputilou se nedá mluvit, žít ani existovat, proto je otázkou, kde se zarputilé matky berou, rostou, množí nebo prodávají. Matkou zarputilou se žena nerodí a proti nákaze zarputilostí je prevence dosud minimálně dokumentovaná. Profesně bývají matky zarputitelky učitelkami, kteréžto povolání bývá signifikantní, jelikož matka se s dítětem každodenně učí, aby dosáhlo na dobré známkování, protože jedině dobrý prospěch ho dovede na lepší školu, jež mu zase umožní dosáhnout na lepší zaměstnání, což je alfa a omega výchovy v přesvědčení matek, jimiž se v tomto pojednání zabýváme. Některé matky ovšem natolik ztratí důvěru v české školství, že ve své zarputilosti tendují k alternativě a v menších městech zakládají Montessoriho nebo jinou lesní verzi škol, kterýžto boj je však jenom utvrdí v jejich zarputilosti.

Se zarputilými matkami se nevyjednává, od podobných žen se jen prchá v dál, což také obvykle činí nejenom jejich milenci, manželé, druhové a jiní blízcí nemajíce sklony k zarputilosti, ale též milá dítka, jakmile je to možné či proveditelné. Úprk zarputilých žen naopak směřuje k orgánům sociálně právní ochrany dětí, k opatrovnickým soudů a k rodinným advokátům, v naivní víře, že na těchto místech jim přisvědčíme v jejich umanutosti a postižení.

Link

Drahé ženy a milé klientky, dejte si velmi dobrý pozor, aby se z vás během výchovy neviňátek nestaly právě zarputilé matky. Zarputilost vám totiž nepřinese štěstí, odežene od vás vaše muže a potomky unaví a znechutí. U soudu vám žádná zarputilost nepomůže. Obvykle je totiž v přímém rozporu se zájmem nezletilých dětí, jimiž se tolik oháníte.


JUDr. Daniela Kovářová je advokátkou a spisovatelkou, v minulosti působila jako ministryně spravedlnosti. 

-1