Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Debatu odmoderuje Železný, věří bookmakeři. Koho vyšlou ostatní televize? Zde jsou možní adepti

Debatu odmoderuje Železný, věří bookmakeři. Koho vyšlou ostatní televize? Zde jsou možní adepti

Současná hlava státu přislíbila před druhým kolem prezidentských voleb účast ve čtyřech debatách, Jiří Drahoš, který s ním svede finální souboj o Hrad, ale reagoval na Zemanův původní plán a zatím zřejmě počítá jen se dvěma. Alespoň jedna z nich by se podle jeho slov měla konat pod záštitou České televize. Právě tam ale není zdaleka jasné, kdo by se měl moderace této debaty ujmout, Václav Moravec se totiž nechal slyšet, že on to rozhodně nebude. Kdo by ho mohl nahradit a kdo by mohl stát mezi kandidáty na ostatních televizích? 

Podle mediální analytičky Martiny Vojtěchovské by to měl být rozhodně někdo, kdo je podobný duel schopný ustát. „Musí být profesně velmi zdatný, protože ukočírovat podobnou debatu vůbec není snadné. V tomto případě by měl také dokázat kandidáty usměrnit, a to hlavně v případě, pokud se uchýlí ke lžím. A především by měl být nestranný. Myslím si, že lidí, kteří těchto kvalit dosahují, tady moc není a zrovna Václav Moravec je v tomto ohledu jeden z nejzkušenějších,“ říká Vojtěchovská pro INFO.CZ.

Česká televize

V případě České televize, která debatu odvysílá ve čtvrtek od 20 hodin, se nabízí hned několik kandidátů, kteří by mohli zaujmout místo po Václavu Moravcovi. Tím prvním je bezesporu Jakub Železný, novinář a rozhlasový a televizní moderátor, který v České televizi působí od roku 1999. Hlavní zpravodajskou relaci ale uvádí až od roku 2012, předtím spolupracoval například na publicistických pořadech Špona nebo Události, komentáře. Na Jakuba Železného sází i bookmakeři, šance, že se očekávaného duelu ujme právě on, je podle nich 1,8:1.

Ve hře ale zůstávají i jiné tváře. Jednou z nich by mohl být Tomáš Drahoňovský, reportér a moderátor zpravodajství a pořadu Týden v politice. Ještě než v roce 2014 vstoupil na půdu veřejnoprávní televize, pracoval v televizi Prima, Českém rozhlase nebo Lidových novinách. Na kurzovní nabídce se ale objevují i jména jako je Marcela Augustová, Daniela Písařovicová, Světlana Witowská nebo už zmíněný Václav Moravec.

Televize Nova

Debata mezi Jiřím Drahošem – pokud přijme pozvání – a Milošem Zeman na Nově by měla proběhnout v neděli 21. ledna od 20 hodin. Tím, kdo se postaví mezi současného prezidenta a jeho vyzyvatele by mohl být moderátor Televizních novin Rey Koranteng. Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v roce 1994, tehdy ale ještě coby moderátor počasí.

V úvahu připadá také Markéta Fialová, která se podobné role zhostila již před pěti lety, tedy před historicky první přímou volbou české hlavy státu. V roce 2013 provedla diváky šesti debatami a moderovala i takzvanou superdebatu před druhým kolem, v němž se současný prezident Miloš Zeman utkal s Karlem Schwarzenbergem. Markéta Fialová moderuje Televizní noviny od roku 2005, poprvé se ale před kamerou ocitla v době, kdy pracovala v Premiéra TV (dnes FTV Prima).

FTV Prima

Dalším místem, kde by se mělo jedno ze čtyř setkání dvou kandidátů uskutečnit, je televize Prima. Kdo se dvou kandidátů ujme, ale televize zatím nesdělila, na mysl jako první padnou moderátoři diskusního pořadu Partie, tedy Terezie Kašparovská nebo Tomáš Hauptvogel, kteří se spolu na televizních obrazovkách objevují od roku 2013.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

TV Barrandov

V případě televize Barrandov, která by měla být tím čtvrtým místem, kde se Jiří Drahoš s Milošem Zemanem utkají o hlasy nerozhodnutých voličů, je volba moderátora zřejmě jasná. V poslední době se v pořadech, kde jsou hosty přední čeští politici, neobjevuje nikdo jiný než Jaromír Soukup, který je zároveň i vlastníkem a generálním ředitelem zmíněné televize.

Od roku 2017 na TV Barrandov začal Jaromír Soukup moderovat hned několik pořadů. Jedním z nejznámějších je bezesporu Týden s prezidentem, s jeho jménem je spojena i talkshow Instinkty Jaromíra Soukupa, pořad Aréna Jaromíra Soukupa, Kauzy Jaromíra Soukupa a diskusní pořad Duel Jaromíra Soukupa. Před nedávnem si za tyto počiny vysloužil anticenu Zlatý citrón v rámci udílení cen TrilobitTu mu pořadatelé udělili za „neuvěřitelné konferování „diskusních“ pořadů v TV Barrandov, které jsou bizarním koktejlem diletantství a účelového politického aktivismu.“

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek