Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nevíte, kam jít volit prezidenta? Poradí obecní úřady i interaktivní mapa

Nevíte, kam jít volit prezidenta? Poradí obecní úřady i interaktivní mapa

Nebyli jste volit v prvním kole prezidentských voleb? Patříte mezi prvovoliče? Nebo prostě jen tápete, kde je vaše volební místnost? Na internetu se dá budova, v níž můžete odevzdat svůj hlas, najít lehce. Pomoci mohou oficiální stránky obcí nebo interaktivní mapa.

Jedním ze základních informačních zdrojů bývají obálky s hlasovacími lístky, které dostávají voliči do schránky. Jenže to se před druhým kolem prezidentské volby neděje. Lístky obdržíte až ve volební místnosti. Pokud nevíte, kde máte tu svoji, a nevlastníte voličský průkaz, musíte hledat.

Na internetu se dá ta správná místnost najít během několika sekund. Jedním z pomocníků mohou být oficiální stránky úřadů měst, vesnic nebo městských částí. Ty pravidelně aktualizují mapy volebních okrsků a seznamy místností.

Další možností jsou interaktivní aplikace. Jednu z nich vyvinula společnost T-MAPY. Projekt s názvem „Kam mám jít volit?“ staví na klasické mapě, kterou doplňují barevně odlišené vchody do jednotlivých budov. Nemusíte se tak brodit ve změti čísel popisných a orientačních.

T-MAPY na projektu spolupracují s obcemi. Seznam volebních místností zpracovávají na základě podkladů získaných od příslušných obecních či městských úřadů. Informace aktualizují denně.

Po kliknutí na daný bod se vám zobrazí číslo vašeho volebního okrsku. Nedostatkem je, že mapa na mnoha místech označí jen volební okrsek. Samotnou místnost najde jen v několika městech a vesnicích. Skvěle pokryté je například Brno a jeho nejbližší okolí, které nabízí 350 konkrétních volebních místností. Naopak Pražané zatím přesnou lokaci nezjistí.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek