Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman se změnil, napsala jeho bývalá mluvčí a bude volit Drahoše. Proč už její status nenajdete?

Zeman se změnil, napsala jeho bývalá mluvčí a bude volit Drahoše. Proč už její status nenajdete?

Někdejší tisková mluvčí Miloše Zemana Hana Burianová se chystá volit Jiřího Drahoše. Prozradila to na Facebooku, kde okomentovala i chování svého bývalého šéfa. Tvrdí, že se radikálně změnil. Úlohou prezidenta podle Burianové není urážet, vytvářet paniku a lhát. Burianová příspěvek z neznámých důvodů ve čtvrtek odpoledne několik hodin po zveřejnění smazala či skryla před veřejností.

Burianová prohlásila, že před pěti lety věřila v Zemana i jeho názory. Tehdy byla součástí prezidentovy volební kampaně. Po jeho vítězství se přesunula na Hrad, kde působila jako tisková mluvčí hlavy státu. V roce 2014 ji v roli ředitele tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky nahradil Jiří Ovčáček.

„V té době jsem nevěřila, že se chování člověka a jeho okolí může tak radikálně změnit. Zítra to hodím profesorovi. Možná není takový dravec jako Zeman. Ale úloha prezidenta není šokovat, není urážet, není vytvářet paniku, není lhát,“ napsala Burianová, jež byla i mluvčí Strany práv občanů a chvíli také její předsedkyní na Praze 12.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Burianová se také opřela do zahraniční politiky prezidenta. Kritizovala ho za jeho postoj k Ukrajině, ruské anexi Krymu i zveličování nebezpečí islamizace Česka. „Už vůbec nemohu volit někoho, u koho se začínám občas i obávat, že má v šuplíku připravený nový zvací dopis,“ sdělila.

Zároveň ale přiznává, že by ji Zemanovo vítězství nepřekvapilo. „Protože, když už v našem státě vyhrál (Andrej) Babiš a dostal to i (Tomio) Okamura…,“ uzavřela Burianová.

Rozhovor se Zemanovou podporovatelkou Eliškou Haškovou-Coolidge naleznete zde>>>

Ta po odchodu z Hradu působila jako úřednice na ministerstvu školství, kde pracovala jako zástupkyně ředitele odboru mezinárodních vztahů. Nyní žije ve Finsku.

Komunální volby 2018 se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek