Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman si ze dvou prezidentských debat udělá sólojízdu. Dnes večer usedne proti Korantengovi

Zeman si ze dvou prezidentských debat udělá sólojízdu. Dnes večer usedne proti Korantengovi

Už na dnešní večer je naplánovaná první z předvolebních debat Miloše Zemana a Jiřího Drahoše před druhým kolem prezidentské volby. Místo dvou kandidátů však na televizi Nova od 20 hodin proti moderátorovi Rayovi Korantengovi zasedne uchazeč pouze jediný – současná hlava státu Miloš Zeman. Stejný scénář s jiným moderátorem se podle všeho odehraje i o den později na TV Barrandov, plnohodnotné předvolební debaty za účasti obou kandidátů se tak odehrají až v úterý a ve čtvrtek. 

Jeden říká dva, druhý odpovídá čtyři. Zmatky s předvolebními debatami korespondují s politickou kulturou, která prezidentské volby provází. Po vyhlášení výsledků prvního kola voleb se oba prezidentští kandidáti shodli na dvou debatách, následně pak současný prezident Miloš Zeman zvýšil jejich počet o další dvě. Drahoš sice tyto dvě diskuse odmítnul, nicméně to není překážkou k tomu, aby se uskutečnily. Byť za Drahošovy nepřítomnosti. 

„Naše stanovisko platí. Pan Drahoš se zúčastní debaty na veřejnoprávní České televizi a na Primě,“ potvrdila pro INFO.CZ debaty naplánované na úterý a čtvrtek mluvčí bývalého předsedy Akademie věd Kateřina Procházková. Jenže Zeman trvá na čtyřech debatách a zúčastnit se jich plánuje, i přesto, že v televizním studiu nenajde protikandidáta.

„Televize Nova odvysílá předvolební prezidentskou debatu v neděli od 20 hodin. Pozváni byli oba kandidáti na post prezidenta, Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ řekla tisková mluvčí Novy Dana Ondřejchová. Pokud se Drahoš nezúčastní, jak Procházková pro INFO.CZ potvrdila, přijde na řadu plán B.

„V takovém případě televize Nova odvysílá hodinový rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem, který bude moderovat Ray Koranteng,“ doplnila mluvčí televize. Zeman již prostřednictvím svého mluvčího svou účast na Nově o víkendu potvrdil. Z formátu Drahoš versus Zeman se tak ladně stal formát Zeman versus Koranteng. 

Dá se očekávat, že podobný přístup zvolí i televize Barrandov, kam Drahoš rovněž neplánuje přijít diskutovat. „Účast jednotlivých hostů je v jednání, rozhodne se to během neděle,“ napsala pro INFO.CZ mluvčí televize Barrandov Marie Opálková. Na této televizní stanici se prezident Miloš Zeman objevoval v průběhu roku každý týden, lze tak jen těžko očekávat, že by naplánovanou debatu televize zrušila. Na prezidentský speciál Duelu Jaromíra Soukupa vyhradila dokonce 105 minut.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

 

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek