Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hnutí ANO kráčí k vítězství, ukázal průzkum. Vzmáhá se i Okamura či Zemanovci

Hnutí ANO Andreje Babiše podporuje stále nejvíce voličů, ukázal průzkum společnosti SANEP. Pokud by se nyní konaly volby, hlasovalo by pro ně až 28 procent respondentů. Roste podpora SPD i SPO. Řada voličů však stále není pevně rozhodnutá, komu hodí svůj hlas. Boj o hlasy voličů tak zdaleka není u konce.

Druzí v průzkumu společnosti SANEP skončili sociální demokraté. Aktuálně by je volilo 18 procent lidí. Třetí místo obsadila KSČM se čtrnácti procenty, následovaná ODS, která dostala procent dvanáct.   

Do sněmovny by se pohodlně měli dostat i občanští demokraté a lidovci, kteří vykazují stabilní voličskou podporu.

„Je rovněž zjevné, že poslední slovo budou mít váhající voliči, kteří se rozhodují mezi více politickými subjekty, a jejich volbu může ovlivnit zejména předvolební souboj, který naplno vypukne počátkem září,“ tvrdí SANEP.

SANEP: Volební potenciál (srpen 2017)SANEP: Volební potenciál (srpen 2017)autor: Info.cz/ SANEP

Váhající voliči stále častěji zahrnují do svého volebního portfolia SPD Tomia Okamury. Roste i zájem o Piráty či Stranu práv občanů (SPO), kterou povede do voleb František Ringo Čech.

Voliči naopak ztrácejí zájem o Realisty, což SANEP přisuzuje „téměř nulové regionální prázdninové aktivitě strany“. Boj o voliče čeká i TOP 09, jejíž osud by dle společnosti byl aktuálně plně v rukou váhajících voličů a jejich volby.

Průzkum probíhal mezi 17. a 23. srpnem 2018, zúčastnilo se ho 1807 dotázaných. Průzkum aktuálního volebního potenciálu však vychází pouze z hlasů 58,6% respondentů, kteří jsou rozhodnuti, či zvažují svoji volební účast. 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek