Za Babiše se nestydím a ve střetu zájmů nejsem, podívejte se na Beka, říká Ostrý

Dnes již bývalý ředitel brněnského Českého rozhlasu a kandidát hnutí ANO do Senátu Jaromír Ostrý se v rozsáhlém rozhovoru pro INFO.CZ zastává Andreje Babiše. A to nejen v aktuální kauze týkající se případného přijetí padesáti syrských sirotků. „Náš premiér zastává možná tvrdou pozici, avšak drží postoj ve prospěch této země,“ je přesvědčený Ostrý. Odmítá nejen svůj střet zájmů, ale také ten Babišův. Naopak kritizuje svého protikandidáta Mikuláše Beka, jehož se měl zastat šéfredaktor Respektu. „Erik Tabery je členem Správní rady Masarykovy univerzity. No, nezlobte se na mě, kdo mi tady ale vyčítá střet zájmů?,“ táže se. A jaká je jeho ambice, pokud uspěje ve volbách? „Nejnebezpečnější věc, které tato společnost aktuálně čelí, je rozeštvávání lidí. A tomu chci zabránit.“

Nemohu začít jinak: nestydíte se za premiéra a předsedu strany, za kterou kandidujete do Senátu poté, co řekl na adresu případného přijetí padesáti syrských sirotků?

Nestydím. Myslím si, že je to velmi složitá a citlivá záležitost.

Právě proto se vás na to ptám.

V tomto příběhu mají pravdu vlastně úplně všichni. Když o tom přemýšlím, tak si říkám, co bych asi udělal, anebo co byste udělal vy, kdyby vám někdo o půlnoci zazvonil na dveře od bytu s tím, že chce k vám dovnitř. A vy byste ho neznal.

Ale to není ta situace…

No. Částečně to ta situace je. Na celém příběhu mi zejména vadí, že si nikdo nedal tu práci a nezpracoval analýzu, jaké jsou příčiny imigrace. Bývalý britský premiér Tony Blair se přece veřejně omluvil, že neměli vstupovat do Iráku, neboť neměli správné informace. To je sice pěkná věc, ale tam zahynulo 300 tisíc lidí. Toni Blair se omluvil, ale 300 tisíc lidí zemřelo. Řešíme teď něco, co nemá dobré řešení.

Babišova reakce mne mrzí, syrského sirotka si klidně vezmu sama, říká pro INFO.CZ Šojdrová

sinfin.digital