Babiš bude jednat s Vystrčilem. Doufám, že v Senátu je stejná ODS jako ve Sněmovně, říká premiér

Drama kolem rušení superhrubé mzdy a úpravy slevy na dani zdaleka nekončí. Premiér Andrej Babiš doufá, že se mu podaří přesvědčit senátory za ODS, aby návrh na snížení daní podpořili. Někteří z nich ale dávají najevo, že nechtějí další prohlubování schodku státního rozpočtu. Babiš je také vyzývá, aby odmítli návrh Pirátů na zvýšení slevy na dani, který ve sněmovně prošel oproti očekáváním.

„Dneska ráno jsem psal předsedovi Senátu panu Vystrčilovi, který mě vyzval na Twitteru, že je připraven jednat. A proto, pokud se samozřejmě domluvíme, a my jsme připraveni s paní Schillerovou, půjdeme s ním jednat. A budeme přesvědčovat Senát, hlavně teda samozřejmě ODS, a já doufám, že ODS v Senátu a v parlamentu je stejná ODS, že by měli podpořit snížení daní,“ řekl Babiš ve svém hlášení na facebooku.

Podle něj je ovšem třeba, aby senátoři odmítli návrh na zvýšení slevy na dani, který prohlubuje schodek státního rozpočtu o dalších 35 miliard korun. Babiš tvrdí, že tento návrh není časově omezený, zatímco jím navrhované snížení daní má mít dvouletou platnost. Ani v jeho předloze ovšem žádné časové ohraničení není.

Do pár let bude Česko závislé na dovozu energie. A ani ten nemusí naši spotřebu pokrýt

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital