British American Tobacco přichází na trh s novou generací e-cigaret. Cílí i na kuřáky, kterým chybí zakázané příchutě

Tabáková společnost BAT na českém trhu představila novou prémiovou e-cigaretu Vype ePod, která spadá do portfolia takzvaných nikotinových alternativ. Po nich je na českém trhu i kvůli nedávnému „mentolovému zákazu“ stále dál větší zájem. Rostoucí poptávku i náročné požadavky uživatelů chce British American Tobacco uspokojit „jednoduchostí ovládání, stylovým ergonomickým designem umožňující pohodlné a intuitivní užívání a pestrou škálou příchutí.“

S novým přírůstkem do jinak už kompletní rodiny takzvaných nikotinových alternativ přichází British American Tobacco ve chvíli, kdy na trhu s cigaretami dochází k výrazným proměnám. Jedním z trendů je přechod uživatelů od tradičních cigaret k potenciálně méně škodlivým alternativám, dalším pak hledání cesty z legislativního zákazu cigaretových příchutí. Značná část kuřáků totiž přišla kvůli květnovému celoevropskému zákazu o cigarety s mentolovou příchutí a nyní hledají dostupné alternativy. Právě e-cigarety přitom legislativními zákazy zasaženy nebyly a nadále tak širokou škálu příchutí nabízejí.

„Jsme rádi, že do naší rodiny potenciálně méně škodlivých produktů můžeme přivítat přírůstek v podobě dále vylepšené a prémiové elektronické cigarety Vype ePod, která navazuje na obrovský úspěch jejího staršího sourozence Vype ePen 3,“ komentuje Štěpán Michlíček, generální ředitel BAT pro Českou republiku a Slovensko. „Věříme, že Vype ePod příchodem do České republiky naváže na své úspěšné tažení napříč Evropou. Značka Vype je k dostání v devíti zemích a jedničkou na trhu e-cigaret se již stala v Německu, Maďarsku, Francii, Nizozemsku a Velké Británii, kde letos obdržela prestižní cenu Produkt roku v kategorii elektronických cigaret,“ dodal Michlíček.

Nezákonné sledování s vojáky už se nesmí opakovat, apelují poslanci na ministra obrany

Vype ePod patří do skupiny e-cigaret s uzavřeným systémem, do kterých se tekutina (e-liquid) nedolévá, ale uzavřená náplň se zasune a po využití nebo při výměně pak jednoduše vytáhne. Zařízení funguje na podobné bázi jako většina ostatních elektronických cigaret: nedochází tedy k hoření a při užívání se tekutina pouze zahřívá, čímž vzniká pára s významně nižším množstvím toxických látek, než se nachází v kouři z tradičních cigaret. Oproti jiným produktům nabízí nový produkt podle tabákové společnosti řadu výhod. „Je uživatelsky jednodušší, náplň se do zařízení zacvakává magneticky, aktivuje se pouhým nádechem bez nutnosti stisknout jakékoli tlačítko. A má co nabídnout i z designového hlediska – její tělo je vyrobeno z kvalitního kovového materiálu v elegantním provedení černé, metalické zlaté či růžově zlaté barvy,“ představuje nový produkt BAT, která nové zařízení nasazuje na trh za cenu od 350 korun, jednotlivé náplně s příchutěmi pak v balení po dvou za 170 korun.

SDÍLET
sinfin.digital