Nová síť lékáren a navýšení plateb za péči. Lékárníci představili priority, které chtějí prosadit u příští vlády

Lékárníci chtějí navýšení plateb za poskytování lékárnické péče. Na sjezdu delegátů České lékárnické komory (ČLnK), který se od pátku do dneška konal v Benešově, k tomu vyzvali poslance i budoucí vedení ministerstva zdravotnictví. K prioritám lékárníků patří zavedení pevných doplatků na léky pro všechny pacienty v každé lékárně, změna principů systému odměňování za lékárenskou péči a vytvoření pravidel vzniku sítě lékáren.

Vznik sítě lékáren by měl podpořit fungování lékáren na venkově, kde se často potýkají s problémy a je třeba zachovat obslužnost pacientů. "Síť by měla zajistit, aby nevznikaly nové lékárny tam, kde nejsou potřeba, a aby nezanikaly tam, kde potřeba jsou," řekla dnes ČTK mluvčí ČLnK Michaela Bažantová.

Doktor z Počátek se chlubí, že je xenofobní rasista. „Buzeranty“ a důchodce neošetřuju, vzkázal

Na základě rozhodnutí delegátů ČLnK by také měla být vytvořena pracovní skupina pro eRecept a lékový záznam pacienta. Cílem je zpřístupnit záznam lékárníkům, aby mohli zajistit bezpečné užívání léků a správně vyhodnotit veškeré okolnosti terapie. Elektronické recepty zavedl v Česku zákon v roce 2007. Od roku 2018 bude pro lékaře předepisování eReceptů povinné.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Česká lékárnická komora vznikla v roce 1991, má přes 8800 členů. Mohou jimi být všichni absolventi oboru farmacie na příslušné fakultě v tuzemsku nebo v zahraničí. Pro farmaceuty pracující v lékárnách v České republice je členství povinné.

SDÍLET
sinfin.digital