Novotný nakousl téma, o kterém se ostatní bojí mluvit. Starostům budou chybět peníze z hazardu

Excentrický řeporyjský starosta Pavel Novotný v nejnovějším dílu podcastu Insider nakousl téma, které trápí řadu starostů, ale o kterém se vesměs nemluví. Městské zastupitelstvo ve čtvrtek bude hlasovat o zákazu hazardu prakticky na celém území hlavního města. V některých městských částech mají zůstat jen kasina s takzvanou živou hrou, automaty mají z Prahy zmizet úplně.

Návrh před časem předložila radní za STAN Hana Marvanová, která je podle Novotného „zlobovaná“. Za lobbingem v neprospěch heren podle něj mají stát loterijní společnosti jako Sazka či provozovatelé on-line heren, k nimž není třeba osobní návštěvy. Novotného Řeporyje zákazem hazardu takto přijdou o zhruba 300.000 korun ročně.

„Ty prachy z těch beden (hracích automatů) jsou pro mě jako pro starostu tak důležitý. Letos mi přišlo necelých 300.000 korun z beden. Když byl koronavir, tak jsem nevypsal dotace a rozdělil to napřímo. Neměl jsem lepší rok, uspokojil jsem úplně všechny. Těch 300.000 korun jsem nasměroval přesně tam, kam mají být nasměrovaný. Peníze z beden dál!“ řekl řeporyjský starosta. „To, že tu Hanu Marvanovou do té zbytečné vyhlášky někdo normálně koučuje, to je evidentní. Podle mě tomu sama nerozumí,“ dodal.

Smrt Babiše a Zemana je v zájmu Česka. Je mi líto, že mě Vystrčil nevzal na Tchaj-wan, říká Novotný

sinfin.digital