Nejnovější podcasty

PODCASTY

Všechny originální pořady INFO.CZ ve vašich sluchátkách

Smrt Babiše a Zemana je v zájmu Česka. Je mi líto, že mě Vystrčil nevzal na Tchaj-wan, říká Novotný

Michal Půr, Tomáš Jirsa

08. 09. 2020 • 07:00
Pavel Novotný je v současnosti patrně nejkontroverznějším českým politikem. Řeporyjský starosta z ODS se v posledních dnech postaral hned o několik roztržek. Zatímco magazín Foreign Policy jeho dopis Číně vyhlásil „dokumentem týdne“, Novotný se na sociálních sítích vyslovil pro to, aby policie násilím rozehnala ekoaktivisty v uhelném dole Vršany. V jednu chvíli se zdálo, že politik vezme svá nekompromisní slova zpátky, ale nestalo se tak.

„Nebudu popírat sám sebe, pořád si to myslím. Nastudoval jsem si územní limity a začal jsem otáčet. Už mám argumentaci pro hnědý uhlí, pro jádro,“ říká Novotný v nejnovějším díle podcastu Insider. Ekoaktivisté nejsou jedinými, koho řeporyjský starosta v rozhovoru s Michalem Půrem a Tomášem Jirsou nemilosrdně zkritizoval. Pustil se i do pražské radní Hany Marvanové kvůli její snaze zakázat hazard v hlavním městě. Podle něj je politička zlobovaná, mimo jiné loterijní společností Sazka.

„Ty prachy z těch beden (hracích automatů) jsou pro mě, jako pro starostu, tak důležitý. Letos mi přišlo necelých 300.000 korun z beden. Když byl koronavir, tak jsem nevypsal dotace a rozdělil to napřímo. Neměl jsem lepší rok, uspokojil jsem úplně všechny. Těch 300.000 korun jsem nasměroval přesně tam, kam mají být nasměrovaný. Peníze z beden dál,“ říká Novotný.

Řeporyjský starosta se nijak netají tím, že hodlá příští rok kandidovat ve volbách do poslanecké sněmovny. Namířeno měl už i do senátu. „Měl jsem kandidovat. Nikdo si nevšiml, že mi nebude 40. Asi o čtyři měsíce. Proto kandiduje Žantovský,“ tvrdí Novotný.

Do sněmovny chce kandidovat z posledního místa, ale pražská organizace ODS není údajně z jeho představ příliš nadšená. On sám si je pak jistý vítězstvím. „Přeskočím Janu Černochovou, vyhraju a budu chtít být předseda poslaneckého klubu. Já si myslím, že by mi ta sněmovna slušela. Řeporyje neměly poslance 97 let. Já tam patřím. Myslím, že to je v zájmu nejen ODS, ale i České republiky,“ dodává.

Ve státním zájmu je podle něj i smrt premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. „V zájmu České republiky je, aby Babiš prostě zmizel, umřel a aby Zeman taky umřel a odešel do věčných lovišť. A abych byl poslancem. Já vím, že to zní strašně, ale je to v zájmu České republiky,“ míní.

Pokud vás zajímá, co si Novotný myslí o živnostnících, kteří volí hnutí ANO, čím by zaúkoloval šéfa BIS Koudelku, proč napsal kritický dopis Číně nebo v jakém stavu je jeho multikára, poslechněte si nejnovější díl podcastu Tomáše Jirsy a Michala Půra.