Policie uzavřela část pražského letiště. Na prvním terminálu se objevilo podezřelé zavazadlo

Terminál 1 na pražském Letišti Václava Havla byl dnes odpoledne více než hodinu uzavřen kvůli nálezu podezřelého zavazadla. Cestující byli evakuováni před terminál na venkovní parkoviště. V zavazadle pyrotechnici nic závadného nenašli. Evakuace byla ukončena zhruba v 16:30, sdělila ČTK mluvčí letiště Marika Janoušková.

Terminál 1 se tak postupně vrací do běžného provozu a na lety by už opatření nemělo mít vliv, potvrdila policie na síti twitter.

 

Liglassu dochází čas, který má na vyplacení Rusů. Ti už chystají arbitráž a žaloby

Mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová upřesnila, že podezřelé zavazadlo nebylo opuštěné, ale při prohlídce v třídírně vykazovalo po průjezdu rámem „veškeré znaky nástražného výbušného systému". Zavazadlo bylo podle pyrotechniků v pořádku, provozovatelé zařízení proto budou podle Rendlové zjišťovat, proč známky nástražného systému vykazovalo.

„V 16:31 byla evakuace terminálu ukončena, vše vracíme do normálního provozu. Postupně bude na Terminálu 1 nabíhat provoz, cestující se do něj vracejí," řekla ČTK Janoušková. Upřesnila, že terminál policie uzavřela v 15:18. Zatím podle ní není možné říct, kolika letů se opatření dotklo.

Proč to trápení? Zbytečné okolky okolo vydávání Babiše. Glosa Vratislava Dostála

Podobný incident se v úterý odpoledne odehrál na Staroměstském náměstí, které policie uzavřela kvůli nálezu podezřelého kufru. V pondělí byla kvůli odloženému zavazadlu na více než hodinu zavřena stanice metra Můstek. V obou případech pyrotechnici nenašli v zavazadle nic závadného.

SDÍLET
sinfin.digital