Průzkum: Češi patří mezi nejšťastnější zaměstnance na světě

Možná na své zaměstnání tu a tam zanadáváte, ale věřte, že i tak patříte k nejšťastnějším zaměstnancům na světě. A také nejvíce loajálním. Vyplývá to z respektovaného průzkumu společnosti Universum Global, která dlouhodobě zkoumá spokojenost zaměstnanců. 

Češi v rámci 57 zemí světa, kde se průzkum konal, obsadili 10. místo. Lépe se v práci cítí jen zaměstnanci ve skandinávských zemích, Kostarice, Rakousku, Nizozemsku, Belgii a Maďarsku. Za dobrým výsledkem Česka stojí mimo jiné to, že místní zaměstnanci méně častěji mění zaměstnání, než lidé ve zbytku světa. Mladí čeští zaměstnanci si rovněž mohou ve firmách poměrně rychle vybudovat dobrou pozici, což zdaleka není pravidlem v jiných zemích.

Příběh Těchařovic. Jak se žije ve vesnici, kde je třetina lidí bez práce?

Čeští zaměstnanci jsou na tom dle vlastního uvážení mnohem lépe než zaměstnanci v mnoha vyspělejších ekonomikách. ČR tak za sebou nechala Německo, Spojené státy či Japonsko, které obsadilo až jednu z posledních příček. Japonci sice pracují často celý život pro jednoho zaměstnavatele, ale většinou ve velmi obtížných podmínkách bez možnosti odpočinku.

„Pocit štěstí u zaměstnanců je důležitý nejen z hlediska udržení talentů, ale motivovaní zaměstnanci podávají vynikající výkony a firma se stále posouvá dopředu,“ uvedli zástupci Universum Global.

SDÍLET
sinfin.digital