Evropa lépe bojuje proti ruské propagandě. Její hlavní zbraň má novou tvář

Evropský server, který se zaměřuje na boj s ruskými falešnými informacemi a propagandou, má nový kabát. Internetová stránka www.euvsdisinfo.eu se nyní pyšní novým designem, interaktivními statistikami či přepracovaným layoutem. 

Server, který se specializuje na vyvracení mýtů šířených ruskou propagandou, existuje nyní ve třech jazykových mutacích – v anglické, ruské a německé.

FBI vyšetřuje hlásnou troubu Kremlu. Sputniku hrozí pokuty i oficiální verdikt, že je propagandou

„Nová sekce ´klíčová statistika´ uvádí, kolik případů desinformací jsme nalezli pro zvolený časový úsek. Je zde rovněž možné dohledat, na který stát se desinformační kampaně nejčastěji zaměřují a lze samozřejmě vyhledávat i pomocí klíčových slov,“ uvádí server užitečnou novinku.

Server je součástí skupiny East StratCom, kterou v roce 2015 založila vysoká představitelka Evropské unie pro zahraniční a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová. Smyslem úřadu je vyvažovat stále sílící ruskou propagandu.

„Jsem velmi rád, že v rámci struktur Evropské unie jsou týmy, které bojují s proruskými desinformačními kampaněmi,“ komentuje smysluplnost úřadu místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička. „Tyto úřady navíc za sebou mají dobré výsledky a právě díky nim jsme schopni lépe identifikovat bezpečnostní rizika,“ dodává.

Ruská propaganda podle mnohých analýz se v poslední době snažila například ovlivnit americké i francouzské prezidentské volby.

SDÍLET
sinfin.digital