Útoky na uprchlíky se v Německu odehrávají stále skoro každý den, občas i s použitím výbušnin

Útoků na uprchlíky v Německu ubylo, jejich počet ale zůstává stále vysoký. Za necelých deset měsíců letošního roku byla zařízení pro migranty terčem téměř 230 úderů. Většina incidentů má krajně pravicové pozadí.

Data publikoval list Neue Osnabrücker Zeitung na základě informací, které získal od německé Federální kriminální policie BKA. Ta do konce září evidovala 211 útoků na uprchlická obydlí. Do 23. října přibylo dalších 15 případů.

Tonda Blaník do boje o Hrad zřejmě nejde. Tajemný hráč je 73letý muž, dodal jediný poslanecký podpis

Proti minulému roku incidentů výrazně ubylo. V roce 2016 zaznamenali policisté takřka 900 útoků. V roce 2015, kdy naplno probíhala uprchlická krize, která do Německa přivedla více než milion uprchlíků, to bylo přes tisíc případů.

Současné číslo je ale stále vyšší než to z roku 2014, tedy z doby před příchodem velkého množství migrantů. Podle BKA to navíc nevypadá, že by se situace dále zlepšovala. Počet útoků se konstantně pohybuje kolem 70 případů za čtvrt roku.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Za většinou napadení stojí německá krajní pravice. Častým proviněním je poškozování majetku, násilné útoky, žhářství a také případy, kdy extremisté proti uprchlíkům použijí výbušniny.

SDÍLET
sinfin.digital