Tonda Blaník do boje o Hrad zřejmě nejde. Tajemný hráč je 73letý muž, dodal jediný poslanecký podpis

Expremiérem Mirkem Topolánkem seznam nových kandidátů na prezidenta neskončí. Na Ministerstvu vnitra je zaregistrovaná ještě jedna přihláška. Jenže není jasné, komu patří. Ministerstvo upřesnilo jen to, že jde o 73letého muže, který sehnal jediný podpis z potřebných dvaceti.

Zatímco prezident Miloš Zeman a dva jeho vyzyvatelé – Michal Horáček a Jiří Drahoš – se rozhodli vsadit na podporu občanů, další kandidáti se spolehli na podpisy zákonodárců.

O víkendu se spekulovalo, že by utajeným kandidátem mohl být Mirek Topolánek. Bývalý premiér nakonec skutečně kandidaturu ohlásil, zísal ale podpisy senátorů. Ze hry vypadl také další možný zájemce Tomio Okamura, který po schůzce s prezidentem Zemanem řekl, že o Hrad usilovat nebude.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Ministerstvo vnitra se s odkazem na stanovisko Úřadu pro ochranu osobních údajů nechce k věci vyjadřovat. Zveřejnit jména všech uchazečů o Hrad může až 24. listopadu, tedy po registraci kandidátních listin.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Podpisy ve sněmovně sháněl třeba někdejší poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka. Ten ale ohlásil, že kandidovat nebude. Bývalá místostarostka Prahy 8 Terezie Holovská Hospodářským novinám zase řekla, že se na vnitro chystá až v úterý. Monarchista Emil Adamec u poslanců neuspěl vůbec.

Tonda Blaník prezidentem nebude

Jednou ze spekulací byla možná kandidatura seriálového lobbisty Tondy Blaníka. Ten v posledních dnech zorganizoval několik „předvolebních“ mítinků v centru Prahy a jakousi kampaň rozjel i na sociálních sítích.

 

„Do 16 hodin 7. listopadu, kdy je termín pro odevzdání kandidátní listiny, se nebudu k ničemu vyjadřovat. Tonda Blaník,“ napsal scenárista Tomáš Hodan HN.

Nová vláda by měla udělat k EU gesto, ČR by to pomohlo, říká pro INFO.CZ státní tajemník Chmelař

Informace, které přišly z ministerstva, však možnost kandidatury seriálového lobbisty vyvrací. Úřad upřesnil, že uchazeči je 73 let a kandidovat zřejmě nebude, neb dodal jen jediný poslanecký podpis.

Vše o prezidentských volbách 2018 najdete ZDE

SDÍLET
sinfin.digital