Zatím neidentifikovaný střelec zabil v neděli v kostele v americkém státě Texas nejméně 27 lidí, dalších 24 je podle neoficiálních zpráv zraněných. Muž je podle policejních zdrojů po smrti, jeho motiv nicméně zůstává nejasný. Připomeňte si podobné případy, které otřásly Amerikou v posledních deseti letech. Seřazené jsou podle počtu obětí.
Las Vegas, říjen 2017 - 58 mrtvých
Při nejtragičtějším masakru střelnou zbraní v dějinách USA zahynulo v Las Vegas 58 lidí a přes 500 jich bylo zraněno. Střelcem byl čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock, který žil v posledních letech v seniorské komunitě ve městě Mesquite v Nevadě. Po desáté hodině večerní zahájil střelbu ze svého pokoje v 32. patře hotelu Mandalay Bay Resort and Casino do davu 22.000 účastníků koncertu country zpěváka Jasona Aldeana konaného v rámci pravidelného festivalu Route 91 Harvest. Pachatel se sám zastřelil ještě před příchodem policie, která ho šla zneškodnit do hotelu, z něhož střílel.
Orlando, červen 2016 - 49 mrtvých
Po střelbě v nočním gay klubu v Orlandu na Floridě zemřelo 50 lidí včetně útočníka a 53 lidí bylo zraněno. Pachatelem byl devětadvacetiletý radikál Omar Mateen, který se narodil na Floridě, jeho rodiče pocházejí z Afghánistánu. Mateen se během útoku přihlásil k samozvanému Islámskému státu, jeho otec ale radikální islám jako motiv odmítl. Jeden z Mateenových známých, který ho znal jako častého návštěvníka gay klubu, se přiklonil k tomu, že se Omar nedokázal vyrovnat se svou sexuální orientací.
Virginský polytechnický institut, duben 2007 - 32 mrtvých
Při střelbě ve Virginském polytechnickém institutu vraždil třiadvacetiletý student z Jižní Koreje Čo Sung-hu. Střelec následně spáchal sebevraždu.
Sutherland Springs, listopad 2017 - 27 mrtvých
Při střelbě v baptistickém kostele ve městě Sutherland Springs v americkém státě Texas zemřelo podle televize CNN 27 lidí, dalších nejméně 24 utrpělo zranění. Střelec byl podle místního šerifa jeden a střílet začal hned po příchodu do kostela. Policisté střelce krátce pronásledovali a pak ho zneškodnili.
Newtown, prosinec 2012 - 26 mrtvých
Na základní škole v Newtownu postřílel dvacetiletý Adam Lanza 20 dětí ve věku šest až sedm let a šest dospělých. Nakonec zabil i sám sebe.
Binghamton, duben 2009 - 14 mrtvých
Střelba ve středisku pro imigranty v Binghamtonu v americkém státě New York. Mezi mrtvými byl i pachatel, naturalizovaný imigrant z Číny, který se zastřelil.
San Bernardino, prosinec 2015 - 14 mrtvých
Střelba v budově úřadu sociálních služeb v kalifornském San Bernardinu, za níž byl odpovědný radikál Syed Farook se svou ženou. Oba při přestřelce zahynuli.
Fort Hood, listopad 2009 - 13 mrtvých
Masakr na základně americké armády v texaském Fort Hoodu měl na svědomí major a armádní psychiatr Nidal Malik. V roce 2013 byl odsouzen k trestu smrti.
Denver, červenec 2012 - 12 mrtvých
V kině na předměstí Denveru ve státě Colorado útočil maskovaný střelec James Holmes. Loni v srpnu byl odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.
Washington, září 2013 - 12 mrtvých
V budově amerického vojenského námořnictva ve Washingtonu střílel čtyřiatřicetiletý bývalý příslušník záloh vojenského námořnictva Aaron Alexis. Policie ho zabila.