Už vás nebaví stát v zácpě? Zavoláte si dron. Podívejte se na šílenou vizi vývojářů Airbusu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Už vás nebaví stát v zácpě? Zavoláte si dron. Podívejte se na šílenou vizi vývojářů Airbusu

720p480p360p240p

Konec dopravních zácp a smogu nad městem se blíží. Alespoň podle výrobce letadel Airbus a designerského studia Italdesign. Obě firmy na autosalonu v Ženevě představily vůz kombinovaný s dronem, který by mohl totálně změnit vztah společnosti k autům.

Airbus a Italdesign vyvinuly „automobil“, který se skládá ze tří částí. Elektřinou poháněný podvozek je plně autonomní, není třeba řidiče, stačí jen zadat cíl cesty. Vůz umí sám odjet i na nabíjecí stanici. Kabina může být upevněna na podvozku a pak se celý stroj příliš neliší od klasického auta. Ovšem jen do chvíle, kdy vás zastaví dopravní zácpa.

V tu chvíli si můžete zavolat dron, který kabinu zachytí a odletí s vámi na předem určené místo. Může se zdát, že je to vize zatím nesplnitelná. Obě firmy ovšem s testováním konceptu chtějí začít už letos.
 
 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.