Vyhodí Clarksona i z The Grand Tour? Parodoval pašování imigrantů | info.cz

Články odjinud

Vyhodí Clarksona i z The Grand Tour? Parodoval pašování imigrantů

Kontroverzní moderátor Jeremy Clarkson má na svém kontě další skandál. V posledním díle automobilové show The Grand Tour, kterou spolu s kolegy vytvořil po vyhazovu z Top Gearu, parodoval pašování imigrantů skrz hranice. Jako figurant mu posloužil parťák Richard Hammond.

Clarkson v jednu chvíli odstranil zadní nárazník Audi TT, pod nímž se skrýval Hammond. „Když se imigranti snaží dostat do země, vždy jedou v kontejneru na náklaďáku. To je vůbec nejhorší varianta hry na schovávanou. Když pracujete pro pohraniční stráž, stačí jen otevřít dveře a jsou tam. Musí existovat určitě lepší cesta, jak se dostat do Británie. A já jsem na ní přišel,“ uvedl Clarkson za hlasitého smíchu z obecenstva.

Celá situace už nepřišla tak směšná některým divákům a neziskovým organizacím. Podle řady z nich je Clarksonovo chování nezodpovědné a jde o dosud nejvíce kontroverzní díl série. „Jsme šokováni tím, že zobrazují imigranty jako nelegální náklad,“ řekla Babara Drozdowiczová z neziskové organizace EERC. Postěžovala si i Kate Gibbsová z britské Asociace silniční přepravy. „Předvádět něco podobného je naprosto nezodpovědné,“ doplnila.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud