Bratrstvo nenávisti. Opozice se nakonec spojí nanejvýš proti Minářovi

Petr Holec

GLOSA PETRA HOLCE | Druhý muž ODS Zbyněk Stanjura se v rozhovoru pro iDNES zasnil a uviděl, jak jeho strana vítězí v sněmovních volbách. Proč ne, bez naděje nejde žít. Stanjura ale taky ukázal, proč se současná opozice spíš než proti Babišovi sjednotí proti „chvilkařům“, kteří ji vloni spojováním pověřili.

Jen co nevládní strany začaly o spojování mluvit, ukázalo se, že se do něj vlastně nikomu moc nechce. Stanjura v tomto duchu pokračuje, když na adresu Pirátů řekl, že jestli se nejaká předvolební spolupráce dohodne, tak určitě bez nich. 

Člověk mu i rozumí a strach z Pirátů je u ODS navíc logický: z celé „demoopozice“ je asi nejkonzervativnější, zatímco Piráti ji považují za symbol starých pořádků a jedou punk na vlně transparentnosti, webových fór a anket. A jedna taková anketa, v níž se pár členů nechá unést pirátskými ideály, může případnou alianci klidně položit. Ostatně viděli jsme to teď při „hlasování“ pár členů o teoretické spolupráci se STAN, podrobně se tomu tady věnoval Martin Schmarcz. O to ale nakonec nejde. Opakovaně tu totiž máme slova nejen šéfa Pirátů Ivana Bartoše o tom, že jeho straně nutí různé antibabišovské koalice spíš média a že se zatím s nikým nespojují.

Druhou vlnu covidu si vyrábíme sami, říká filozof Novotný

sinfin.digital