Sobotkovy levné tarify, komu se stýská po vojně a Škromachova promenáda v plavkách. Komentář R. Maleckého

Robert Malecký

Pět týdnů před volbami je o výsledku prakticky rozhodnuto, a tak se strany v kampani soustředí už jen na doprovodné prvky, jako jsou různá estrádní vystoupení či soutěž o největší pitomost vydávanou za vážně míněný nápad. Sem samozřejmě patří i volání po povinné vojně, o kterém pojednává naše dnešní video. Zde je výběr některých dalších.

Sociální demokraté soudě podle ohlasů v tisku cosi řeší na ministerstvu průmyslu a obchodu. To nás naplnilo nadějí: Že by premiér Bohuslav Sobotka splnil svůj slib z jara a vyjednal konečně ty laciné tarify? Ale ne. To jen ČSSD zjistila, že má ve svých řadách člověka s otevřeně rasistickými názory.

„Cikáni jsou otravný a k ničemu", napsal náměstek ministra, teď je pod palbou kritiky

„Cikáni jsou jak medúzy – otravný a k ničemu.“

(náměstek ministra průmyslu Karel Novotný na facebooku, zdroj: Aktuálně.cz, 14. září)

A teď si povíme, co se s náměstkem stalo. V podstatě nic. Přijde o odměny a vysoukal ze sebe jakous takous omluvu.

„Hluboce lituji, že jsem se v rámci diskuse na Facebooku nechal unést a vyjádřil se k romské menšině hanlivými výrazy. Uvědomuji si, že takové jednání je neslučitelné s mým postavením náměstka a že jsem mohl poškodit dobré jméno ministerstva.“

Takhle: Dobré jméno ministerstva ať si ČSSD strčí třeba za klobouk. Podstatné je, že strana, která drží třeba ministerstvo pro lidská práva a národnostní menšiny, nechala Karla Novotného bez problémů na kandidátce pro sněmovní volby v Ústeckém kraji. Je to jasný vzkaz: O takového člověka stojíme. A přece mu taková prkotina nezkazí hezky rozběhlou kariéru. Děkujeme.

Realisté v kampani vsadili na nostalgii po krásných časech povinné vojny. A míří na srdíčka dívek a žen, které se svými chlapci ty nádherné dva roky odloučení prožily.

„Upustit od základního výcviku mužů jsem nikdy nepovažovala za dobré opatření. Ztratili jsme tak možnost udělat z kluků chlapy schopné vydržet nemožné. Posilovny zažívají boom, ale naučí pouze krátkodobé výdrži. Humanitní obory, které s oblibou dnešní kluci studují, noclehy na podlaze náklaďáku pod štípavou dekou v osnovách nemají. Ale zato velmi dobře naučí mladé pány donekonečna debatovat o svých právech. Práva znají, povinnosti však cítí málokterý.“
(vzkaz voličkám od Realistky Daniely Luskové, 5. září)

Vlastně bylo jen otázkou času, kdy v záplavě všemožných retro-pitomin a nostalgické amnézie někdo vytáhne i tuto kartu. Škoda, že se paní Lusková na věc nezkusila podívat i pohledem chlapců a chlapů, kteří si tu pohodu na podlaze náklaďáku směli vyzkoušet. I když, je možné, že ani to by nepomohlo. Romantická představa chlapa v kousavý dece vítězí nad užvaněnými neduživými studentíky humantiních věd. „S takovými muži se my holky cítíme dobře,“ uzavírá Lusková.

Babiš na pěti procentech? Posledně byly průzkumy vedle, neberme je tak vážně. Komentář Olivera Adámka

V České televizi mají mezi redaktory tak erudované právníky, že dokáží předvídat běh věcí příštích a předem určit výsledek soudních pří, které ještě ani nedoběhly.

„Nečasová a Rittig jsou opět nevinní, soud zrušil podmínky za vyzrazení zprávy BIS.“
(ČT24 poutá na facebooku svůj večerní přehled zpráv, 14. září)

My bychom kolegy jen krátce upozornili, že Nečasová a Rittig nemohou být opět nevinní, neboť nikdy nebyli vinní, neboť je žádný soud pravomocně vinnými neshledal. Chápeme, že když se tvoří veřejné mínění, na nějaké banality typu pravda prostě není čas. Možná by to ale chtělo, kdyby se do zpravodajství promítalo méně vlastních názorů a tužeb a přidalo se na přesnosti.

A pak je tu Zdeněk Škromach. Pobyt na úřadu práce dal bývalému politikovi takový ten lidský pohled na věci z druhé strany, a hned je z něho filosof. Nebo se chystá kandidovat v nějaké té soutěži krásy a zkouší si na nás projev na promenádu v plavkách.

Facebook Zdeňka Škromacha

Kolik, řekněte kolik? Přejeme příjemné nedělní rozjímání a klidnou mysl.


SDÍLET
sinfin.digital