Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

30 mrtvých. Oběti požáru v Londýně stále přibývají a pořád nejsou všechny

30 mrtvých. Oběti požáru v Londýně stále přibývají a pořád nejsou všechny

Počet lidí, kteří nepřežili rozsáhlý požár věžáku v Londýně, stoupl na 30. Oznámil to šéf londýnské policie. Stále platí, že se nejedná o konečné číslo. Média dříve uvedla, že se stále pohřešuje 65 obyvatel domu. Ve výškové budově byly desítky bytů, ve kterých odhadem žilo až 600 lidí. Přeživší a píbuzní obětí neskrývají zlobu a chtějí slyšet odpovědi.

Policie začala celou tragédii vyšetřovat a zkoumá, zda nebyly spáchány trestné činy. Podle šéfa sboru nic nenasvědčuje tomu, že by oheň byl založen úmyslně.

V péči lékařů zůstává 24 lidí, stav 12 je kritický. Desítky lidí se nadále pohřešují a nikdo není schopný vyloučit, že počet obětí nakonec překročí stovku. Už teď je požár jedním z nejtragičtějších v novodobé historii Evropy.

Plameny zachvátily 24podlažní budovu Grenfell Tower se 120 sociálními byty v noci z úterý na středu a zcela ji zničily.

Dnes místo navštívila britská královna Alžběta II. se svým vnukem princem Williamem. Hovořila s lidmi, kterých se tragédie přímo dotkla, na rozdíl od britské premiérky Theresy Mayové, která si ve čtvrtek místo jen prohlédla a s lidmi se nesetkala. Za to teď čelí kritice.

Britské deníky dnes zesílily kritiku vlády s poukazem na řadu nezodpovězených otázek včetně té, zda vnější tepelná izolace použitá při nedávné rekonstrukci domu nepřispěla k rychlému rozšíření plamenů.

720p 360p
Peklo v Londýně