Apple představil revoluční iPhone X a výkonné modely 8 a 8 Plus | info.cz

Články odjinud

Apple představil revoluční iPhone X a výkonné modely 8 a 8 Plus

Americká společnost Apple při pravidelné mediální prezentaci představila trojici očekávaných nových iPhonů. Jedná se o revoluční iPhone X, který podle očekávání nemá rámečky a disponuje novými technologiemi, a tradičnější iPhony 8 a 8 Plus. Letos poprvé se prezentace uskutečnila v novém hypermoderním sídle firmy v Cupertinu. Nová centrála je jedním z posledních plánovaných projektů spoluzakladatele firmy Steva Jobse.

Apple potvrdil měsíce spekulací a představil iPhone X. Novou téměř celoskleněnou a především bezrámečkovou vlajkovou loď. Nabízí rozlišení 2436 x 1125 bodů a 5,8palcový OLED displej s vysokým kontrastem a mimořádně věrným podáním barev.

Uvnitř je nový procesor A11 bionic a mobil disponuje rovněž 12MPx dvojitým fotoaparátem s optickou stabilizací pro obě čočky. Podporujetaké opět technologii 3D Touch. Boční tlačítko je větší a spouští se přes něj virtuální asistentka Applu Siri.

Jednou z nejvýraznějších novinek je technologie Face ID, která slouží k odemykání přístroje namísto dosavadního odemčení rukou. Jedná se o pokročilý skener obličeje, který si uživatele ofotí pomocí infračervených bodů a výsledek porovná s uloženou podobiznou.

Podle Applu se jedná o neprůstřelnou a bezpečnou technologii, kterou nezastaví ani změny ve tváří uživatele, jako jsou třeba vousy nebo brýle. Ovšem přináší nutnost se na telefon podívat, kdykoli ho chcete odemknout, což nemusí být vždy praktické. Apple navíc ani při prezentaci nepřesvědčil, že by byla zcela stoprocentní, když se odemčení přístroje nepovedlo dle plánu.

Tuto technologii Apple nově využívá i při autorizaci rychlých plateb přes systém Apple Pay. A právě na této technologii se zřejmě budou lámat uživatelské názory na nový iPhone.

„To všechno samozřejmě nese zátěž pro baterii, je proto namístě oznámit, že jsme její výdrž zlepšili,“ zaznělo z pódia. iPhone X má vydržet o dvě hodiny déle než iPhone 7. Novinka disponuje bezdrátovým nabíjením, pro které Apple představil i novou vlastní podložku, která kromě mobilu samotného pojme i chytré hodinky a sluchátka.

Klíčové hledisko, které budilo obavy dopředu byla cena. iPhone X ve verzi 64gb bude v USA za 999 dolarů. První předobejdnývky mají k zákazníkům zamířit na začátku listopadu. Dostupná bude i verze 256gb.

iPhony 8

Ještě předtím Apple ukázal iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Telefony jsou rovněž z obou stran skleněné a mají nový LCD displej. Na první pohled se jedná o tradiční produkt Applu, radikální změny viditelné nejsou.

Přístroje mají mít stereofonní reproduktory a opět nový procesor A11 Bionic. „Nejvýkonnější čip, jaký v mobilech najdete,“ zaznělo při prezentaci. Oba modely slibují zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu i schopnost bezdrátového dobíjení.

Apple hodně vsází na fotografie, které zachytí senzory s rozlišením 12 MPx, a na kvalitní záznam videa v 4k rozlišení a 60 snímcích za sekundu. Kvalitní mají být i zpomalené záběry.

iPhone 8 bude stát minimální 699 dolarů, verze Plus začne o sto dolarů výše. První majitelé je mají mít v ruce už v druhé polovině září.

Celkově firma nešetří superlativy. „Lepší čipy, lepší fotoaparáty. V podstatě libovolná prezentace Applu za posledních pět let,“ glosuje iPhony 8 pro živý blog serveru The Verge Casey Newton.

Náznakem „budoucnosti“ je sázka na rozšířenou realitu. Tedy prolínání virtuálních aplikací s reálným světem okolo uživatele. Právě tento princip stál svého času za globálním úspěchem hry Pokémon Go. Apple se pochlubil, že vnitřnosti nových telefonů rozšířenou realitu hravě zvládnou, což ilustroval právě na hrách a na schopnosti rozpoznávat souhvězdí.

„Je skutečně úžasné, jak moc velký dopad má iPhone každý den na celý svět. Naším cílem bylo vždy vyvinout něco tak mocného, všeobjímajícího a magického, že hardware doslova zmizí,“ řekl šéf Applu Tim Cook.

10 let s iPhonem autor: Info.cz

Investoři mají velkou důvěru v nový přístroj a věří, že oživí prodej Applu po nedávném propadu. Akcie Applu díky tomuto očekávání v posledních měsících stouply na nové rekordy.

Apple Watch

Apple se hned v úvodu večera pochlubil novou sérií chytrých hodinek Apple Watch. Ty nově budou připojené do mobilní sítě, aniž by k tomu musely spoléhat na samotný iPhone. Nabídnou také výrazně vyšší výdrž baterie a rychlejší procesor. Jedním z ohledů, které firma slibuje výrazně vylepšit, je monitorování srdeční aktivity uživatele. Takto získaná data chce dále intenzivně využívat.

Apple své hodinky představil v nových materiálových provedeních a prozradil také, že budou podporovat streamování hudby. Ve spojení s bezdrátovými sluchátky z jeho dílny to jistě ocení třeba náruživí běžci. Za nejpokročilejší verzi si ale zaplatí 400 dolarů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud