Chvilka pro krizovou komunikaci? Člen vedení protiimigrační AfD konvertoval k islámu | info.cz

Články odjinud

Chvilka pro krizovou komunikaci? Člen vedení protiimigrační AfD konvertoval k islámu

Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) se ráda staví do role nekompromisní bojovnice proti šíření islámu ve spolkové republice. Nyní k němu však přispěl i jeden z jejích vlastních politiků. Člen předsednictva strany v Braniborsku Arthur Wagner totiž podle listu Tagesspiegel nedávno konvertoval k islámu.

"Je to moje osobní věc," sdělil deníku ke svému kroku Wagner. "Tlak žádný není. Nic se nezměnilo," řekl pak na otázku, jestli straničtí kolegové nyní nepožadují jeho odchod z předsednictva braniborské AfD.

"Pro nás to není žádný problém. Nemyslím si ani, že by to pro většinu strany byl problém. V AfD jsou i muslimové," vzkázal tiskový mluvčí strany Daniel Friese.

Tagesspiegel ale poznamenává, že v zákulisí příklon Wagnera k islámu vzbudil pozdvižení. Příliš překvapivé by to nebylo, vzhledem k tomu, že strana proti islámu tvrdě brojí. V létě 2016 například AfD vyzývala k pozastavení práva na azyl pro všechny muslimy přicházející do Německa s tím, že představují bezpečnostní riziko. Na stranickém sjezdu v květnu téhož roku zase schválila prohlášení, že islám nepatří k Německu.

Migranti v Německu vraždí a média o tom lžou, je to horší než za komunismu, říkal Petr Bystroň z AfD v pořadu Štrunc! autor: INFO.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud